Wszystko, co musisz wiedzieć o kabinach prysznicowych

Każda łazienka jest inna. Wybierając kabinę prysznicową z pewnością należy brać pod uwagę styl i charakter pomieszczenia, jego rozmiar oraz układ. Jednak podstawowym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu kabiną powinny być nasze potrzeby, nawyki i oczekiwania.

Jaki rodzaj kabiny prysznicowej jest odpowiedni dla mnie odpowiedni?
Jedną z głównych zalet kabin prysznicowych jest to, że para nie ucieka, tworząc mikroklimat i utrzymując ciepło przez cały czas trwania prysznica! Za sprawą szerokiej gamy kabin prysznicowych do wyboru, decyzja może być bardzo trudna. Na początek warto pomyśleć o potrzebach domowników oraz ilości miejsca, którym dysponujemy. Oczywiście chodzi nie tylko o kształt i wygląd samego brodzika. Równie ważną kwestią mogą być drzwi kabiny, które również wpływają na przestrzeń i inne elementy wyposażenia łazienki. Mniejsze pomieszczenia mogą wymagać drzwi składanych, a nie drzwi zawiasowych. Z kolei modele narożne prawdopodobnie będą wymagać przesuwnych drzwi.

Jaki rodzaj kabiny prysznicowej jest najlepszy dla małej lub nieustawnej łazienki?
Przestronne łazienki są rzadkością w dzisiejszych czasach. Mniejsze, bardziej kompaktowe przestrzenie wydają się być normą, ale istnieje mnóstwo inteligentnych sztuczek konstrukcyjnych, które mogą przekształcić małą łazienkę w wygodne i funkcjonalne miejsce. Idealnym wyborem do mniejszych łazienek są kwadratowe i półokrągłe prysznice. Sprawdzają się tu również kabiny narożne z przesuwanymi drzwiami, zapewniające dużą przestrzeń prysznicową. Małe pomieszczenia o problematycznym kształcie, można bardzo dobrze urządzić. Wystarczy odrobina twórczego myślenia. Na kabiny prysznicowe doskonale nadają się np. wnęki.

Jaki rodzaj kabiny prysznicowej jest najlepszy dla dużej łazienki
Posiadając dużą przestrzeń do zagospodarowania nie musimy ograniczać się, jeżeli chodzi o wybór kabiny prysznicowej. W takiej sytuacji możemy postawić na wygodę korzystania z kabiny, zupełnie nie zastanawiając się nad tym, ile miejsca zajmie dany model. Pamiętajmy o tym, że im większa kabina, tym większa swoboda ruchów i komfort. Przestronne, kwadratowe lub półokrągłe kabiny prysznicowe pozwalają zamienić łazienkę w strefę relaksu i wypoczynku zwłaszcza, jeżeli wybierzemy modele z hydromasażem. Duża kabina prysznicowa w przestronnym wnętrzu pozwala zachować odpowiednie proporcje. Mała kabina z pewnością by je zaburzała.
W przypadku przestronnej łazienki oddzielna wanna i kabina prysznicowa to najlepszy sposób na właściwe wykorzystanie miejsca

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.