Pisuar w domowej łazience

W toaletach publicznych pisuary są oczywistym wyposażeniem. Tutaj ich obecność nie budzi zdziwienia. Kiedyś rzadko można je było spotkać w warunkach domowych. Obecnie jednak sytuacja się zmienia i pisuary coraz częściej pojawiają się w naszych łazienkach podnosząc znacznie ich funkcjonalność.

Czy warto mieć pisuar w łazience?
W najnowszych trendach dotyczących urządzania łazienek, rozwiązania takie jak bidet czy pisuar stają się coraz bardziej popularne. Obecność pisuaru w domu wciąż jednak jest różnie odbierana. Być może ten element wyposażenia toalet za bardzo kojarzy nam się jeszcze z łazienkami w restauracjach, na stacjach benzynowych czy w innych miejscach użyteczności publicznej. Jeżeli z łazienki domowej korzystają jednak mężczyźni, pisuar z pewnością będzie dla nich wygodniejszą opcją, niż standardowa toaleta. Przy dużej ilości miejsca, naprawdę warto rozważyć takie rozwiązanie.

Przede wszystkim jest ono niezwykle funkcjonalne. Zanim zdecydujemy się na zainstalowanie pisuaru, zastanówmy się, czy rzeczywiście będzie on często używany. Pamiętajmy o tym, że każdy zbędny element, powoduje zaburzenie funkcjonalności łazienki i zabiera przestrzeń, która często jest na wagę złota. Montaż pisuaru nie może być pochopnie podjęta decyzją, podyktowaną trendami. Powinien wynikać z faktycznych potrzeb domowników.

Zalety i wady pisuaru w domowej łazience
Pisuar w toalecie nie wymaga zbyt dużo wolnej przestrzeni. Na pewno nie tyle, co toaleta czy nawet bidet. Aby zamontować pisuar potrzebujemy miejsca o szerokości 40 cm i głębokości 30 cm. Podobnie, jak w przypadku muszli toaletowych, pisuary mocuje się na ścianie lub na specjalnej ramie (stelażu). Optymalna wysokość do montażu pisuaru to 65 cm. Pisuar warto umieścić w pobliżu muszli klozetowej tworząc kącik toaletowy. Jednak dobrze jest oddzielić go od muszli ścianką.

Pisuar to bardzo dobry pomysł w łazienkach przeznaczonych dla gości. Gdy w naszym domu pojawia się wiele osób, gdy często urządzamy przyjęcia czy spotkania towarzyskie, pisuar z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić sprzątania. Jeżeli posiadamy ku temu warunki warto rozważyć również stworzenie dwóch łazienek, jednej typowo męskiej z pisuarem właśnie, drugiej przeznaczonej dla pań.

Musimy pamiętać, że pisuar będzie kolejnym elementem w łazience wymagającym regularnego czyszczenia. Do wad pisuarów należą także dosyć wysokie ceny tego typu wyposażenia toaletowego. To bardzo dobry powód, aby dobrze przemyśleć ten, wciąż jeszcze ekstrawagancki zakup.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.