Czy można umieścić toaletę w rogu łazienki?

toaleta w łazience - jak usmieścić?

Jeśli nasza łazienka jest mała, ma charakterystyczny kształt lub po prostu chcemy wygospodarować więcej miejsca na pozostałe elementy wyposażenia, toalety dopasowane do narożnika mogą być doskonałym sposobem na zmaksymalizowanie dostępnej przestrzeni. Choć wymagają one nieco innego rodzaju instalacji, niż inne typy toalet, nadal pozostają stosunkowo łatwe do zamontowania.

Idealne dopasowanie

Toalety narożne są zbudowane z trójkątnej spłuczki, co oznacza, że mogą idealnie pasować do rogu pomieszczenia. Ze względu na ich kształt trudno byłoby zamontować spłuczkę na prostej ścianie. Większość toalet narożnych to zestawy kompaktowe. Instalacja toalet narożnych jest nieco inna, niż w toaletach, które przylegają płasko do ściany. Rura musi się zginać, aby zmieścić się w jednej z pobliskich ścian lub podłodze. Nie może wysuwać się do tyłu, ponieważ przechodziłaby wówczas przez sam narożnik pomieszczenia. Instalacja tego typu toalet wymaga zazwyczaj pomocy fachowca.

Dlaczego warto wybrać toaletę narożną?

Toalety narożne są wykonane tak, aby pasować do różnych stylów. Są z reguły bardzo uniwersalne. Będą wyglądać dobrze zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej łazience, na dużej lub małej przestrzeni. Zazwyczaj są wykonane w kolorze białym, aby zwiększyć ich uniwersalny charakter.

Ponieważ są one stosunkowo kompaktowe w budowie i konstrukcji, są bardziej wydajne pod względem zużycia wody, niż inne toalety. Wszystko za sprawą wykorzystania mniejszych spłuczek. Zbiorniki na wodę są nieco mniejsze ze względu na trójkątny kształt i dlatego magazynują mniej wody, co oznacza, że do czyszczenia muszli zużywają jej również mniej. Narożne toalety wyposażone są często w podwójny system spłukiwania, który sprawia, że toaleta jest o około 50% bardziej wydajna, niż toalety posiadające zwykłe spłuczki. To idealny wybór dla osób oszczędnych i dbających o środowisko naturalne.

Do jakich wnętrz pasują toalety narożne

Toalety narożne to oczywiście fantastyczny sposób na zaoszczędzenie miejsca. Nie oznacza to jednak, że będą wyglądać dobrze tylko w mniejszych łazienkach. Mogą też być świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w większym pomieszczeniu, jeśli chcemy zamontować w nim wolnostojącą wannę czy luksusowy prysznic. W mniejszych łazienkach są one oczywiście idealne do maksymalizacji ograniczonej powierzchni podłogi. Bez względu na styl i charakter pomieszczenia, wydajne, praktyczne i stylowe toalety narożne mogą być doskonałym uzupełnieniem pozostałych akcesoriów łazienkowych.

Dowiedz się więcej na ZjawidkowyDom.pl

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.