Po co nam bidet?

Na pierwszy rzut oka bidet przypomina muszlę toaletową. Ma podobny kształt oraz wielkość. Bardzo często też występuje w łazience obok muszli. Warto, zatem wybrać bidet i miskę ustępową o tej samej stylistyce, najlepiej zaś z tej samej serii. Będą wówczas do siebie pasowały tworząc idealny duet. Wybierając muszlą wiszącą, należy wybrać bidet o takim samym sposobie montażu. Obok muszli stojącej zdecydowanie lepiej będzie się prezentował bidet stojący.

Do czego służy bidet?
Bidet to z pewnością bardzo praktyczny element w każdej łazience. Dbając o funkcjonalność tego pomieszczenia warto go zainstalować. Ma jedną, podstawową funkcję. Możemy w nim podmyć miejsca intymne, najczęściej po skorzystaniu z toalety. Dlatego właśnie montuje się go w jej pobliżu. Na bidecie można usiąść przodem lub tyłem. W tej pozycji dużo łatwiej zadbać o czystość miejsc intymnych. To idealne rozwiązanie dla osób przykładających dużą wagę do higieny.

Biedet i toaleta – zgrany duet
Ponieważ bidet i toaleta znajdują się blisko siebie, powinny do siebie pasować pod względem kolorystycznym oraz stylistycznym. Wybierając te dwa elementy wyposażenia łazienki zwróćmy uwagę na dostępne kolekcje. Być może to najlepsze wyjście, aby wszystkie detale doskonale ze sobą współgrały. Montaż bidetów jest podobny do montażu muszli toaletowych. Bidety stojące należy przytwierdzić do podłogi śrubami, bidety wisząco montowane są za pomocą specjalnych stelaży. Tym, co odróżnia bidet od muszli, jest sposób podłączenia wody i kanalizacji. Tutaj obowiązują podobne zasady, jak w przypadku umywalek.

Rodzaje materiałów używanych do produkcji bidetów
Do produkcji bidetów używana jest przede wszystkim ceramika. Bidety ceramiczne występują w wersji szkliwionej i nieszkliwionej. Warto wybrać model z ceramiki szkliwionej, gdyż jest ona bardziej odporna na uszkodzenia, rysy czy obicia. Ceramika, z której produkuje się bidety to z reguły porcelana sanitarna. Ten materiał najlepiej sprawdza się w przypadku akcesoriów łazienkowych. Jego ogromną zaletą jest wytrzymałość i odporność na zmiany temperatur. Nie szkodzą mu również kwasy ani zasady. Kupując bidet z ceramiki sanitarnej możemy mieć pewność, że nie zmieni koloru i z upływem czasu nie pojawią się na nim nieestetyczne
pęknięcia. Im wyższa jakość bidetu, tym wyższa jego cena. Bidety fajansowe będą z pewnością najtańszą opcją, jaką znajdziemy. Zainwestujmy jednak więcej i kupmy bidet porcelanowy. To z reguły zakup na długie lata. Doskonałej jakości bidety pokrywa specjalna powłoka, która uniemożliwia powstawanie osadów i pomaga utrzymać je w czystości.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.