Urządzamy prysznic bez brodzika

Miejsce klasycznych kabin prysznicowych z brodzikiem coraz częściej zajmują dziś prysznice bez brodzika. To jeden z trendów w urządzaniu nowoczesnych i funkcjonalnych łazienek. Wygląda bardzo ciekawie. Kupując prysznic z pewnością warto się zastanowić nad jego wykorzystaniem we własnej łazience. Podpowiadamy, jak zaaranżować prysznic bez brodzika.

Podstawowe zasady montażu prysznica bez brodzika
Istnieje jedna, podstawowa zasada związana z montażem prysznica bez brodzika. Musimy zadbać o spadek podłogi w miejscu, w którym ma się znaleźć prysznic. Spadek nie musi być zbyt duży, ale jego brak spowoduje poważne kłopoty związane z odpływem wody. Bez znaczenia jest, czy mamy do czynienia z podłogą kamienną, pokrytą płytkami lub wykończoną w inny sposób. Należy także pomyśleć o dodatkowej izolacji. Pamiętajmy o tym, że miejsce, w którym stał będzie prysznic wymaga dodatkowego zabezpieczenia.
W kabinach z brodzikiem armatura montowana jest na panelu prysznica. W przypadku pryszniców bez brodzika armatura łazienkowa jest z reguły mocowana bezpośrednio na ścianie. W takich modelach prysznica możemy z łatwością zastosować deszczownicę. Prysznic bez brodzika może prezentować się wyjątkowo stylowo i elegancko. Takie rozwiązanie optycznie powiększa łazienkę. Zresztą chodzi nie tyko o powiększenie optyczne. Kabina z brodzikiem tworzy dosyć ciężką i dużą bryłę. Prysznic bez brodzika mogą otaczać jedynie dwie szklane ściany. Wówczas cała konstrukcja jest lżejsza i mniejsza. Jest to zatem doskonała propozycja dla właścicieli niewielkich łazienek.

O zaletach szklanego prysznica
Szklane prysznice bez brodzika mają jedną, zasadniczą zaletę. Doskonale wtapiają się w przestrzeń. W ten sposób prysznic chowa się we wnętrzu. Nie dominuje, nad innymi elementami, ale doskonale z nimi współgra. Szklane prysznice to ogromne pole dla naszej wyobraźni aranżacyjnej. Prysznic może posiadać cztery ściany, ale nie jest to jedyne wyjście. Wykorzystując ściany łazienki, możemy ograniczyć się do dwóch ścian prysznica. Cienkie, bezbarwne szkło fantastycznie rozjaśni pomieszczenie.

Istnieje jeden mankament szklanych pryszniców. Niezmiernie trudno utrzymać je w czystości. Na szkle bardzo szybko pojawiają się nieestetyczne zacieki. Twarda woda, mydło i kosmetyki pozostawiają na szklanych ścianach prysznica widoczne plamy. Tego rodzaju prysznic wymaga, więc regularnego czyszczenia. Może być konieczne przecieranie go za każdym razem, gdy z niego skorzystamy. To dosyć uciążliwe, a przecież prysznic wybieramy najczęściej ze względu na wygodę.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.