Zdrowy i oszczędny prysznic. Zalety deszczownic

Prysznic po ciężkim dniu może przynieść prawdziwy relaks i ukojenie. Warto zadbać o to, aby akcesoria prysznicowe podnosiły ten relaks na najwyższy poziom. Pomogą w tym zapewne nowoczesne deszczownice, które nie tylko oszczędzają wodę i energię, ale również mogą stanowić fantastyczny dodatek do każdej łazienki.

Zalety deszczownicy
To rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia silny strumień wody. Głowice deszczownic prysznicowych, generują naprawdę potężny strumień o dużym zasięgu. Zmniejszają przy tym zużycie wody. Nawet standardowe deszczownice potrafią zaoszczędzić sporo wody, w porównaniu do tradycyjnych słuchawek prysznicowych, a jednocześnie zapewniają dobre ciśnienie wody.

Deszczownice są w stanie utrzymać cały czas gorącą wodę. Głowice natryskowe pod ciśnieniem wykorzystują ciśnienie powietrza, aby zwiększyć odczucie silniejszego ciśnienia wody. Może to jednak znacznie schłodzić wodę od momentu opuszczenia głowicy prysznicowej do czasu dotarcia do skóry. Wielu producentów wykorzystuje nowsze, opatentowane technologie, które zwiększają ciśnienie bez nadmiernego schłodzenia wody.

Deszczownice bardzo łatwo się instaluje. Większość modeli jest dość prosta do zainstalowania za pomocą regulowanego klucza i taśmy hydraulicznej, ale dobra instrukcja może znacznie ułatwić cały proces montażu. Deszczownice są także proste w regulacji. Niektóre głowice prysznicowe mają tylko jeden rodzaj przepływu, ale te, które mają wiele, posiadają z reguły możliwość ich łatwego przełączania.

Co należy brać pod uwagę przy zakupie deszczownicy?
Przede wszystkim musimy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania. Czy potrzebujemy ręcznej głowicy prysznicowej? Ręczne głowice prysznicowe są bardziej wszechstronne, niż modele stacjonarne. Mogą one funkcjonować, jak stała głowica prysznica, gdy umieszczone są w uchwycie, ale można je również zdjąć, aby skoncentrować strumień wody na konkretnej części ciała. Wielu użytkowników decyduje się na ręczny model z długim wężem przydatnym do czyszczenia kabiny prysznicowej lub do mycia zwierząt.

Odpowiedzmy sobie także na pytanie, jaki model natrysku preferujemy? Niektórzy użytkownicy lubią mocny, orzeźwiający prysznic, podczas gdy inni wolą delikatny strumień deszczu. Niektórzy lubią tradycyjny prysznic o dużym zasięgu, który obejmuje całe ciało, a inni preferują pulsujący strumień masujący.

Dostosujmy konkretny model deszczownicy do swojego wzrostu i wzrostu reszty domowników. Jeśli jesteśmy szczególnie wysocy lub niscy, zmierzmy przed zakupem kabinę prysznicową i dowiedzmy się, jaka będzie wysokość i kąt natrysku po zainstalowaniu.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.