Moskitiery – które wybrać do domu?

Moskitiery stanowią niezastąpioną ochronę przed owadami, będąc idealnym rozwiązaniem na ciepłe miesiące lata. Bez obaw możemy spać przy szeroko otwartych oknach, zapewnić świetną cyrkulację powietrza w domu i tym samym wspomóc regulowanie temperatury pomieszczeń. Nowoczesne moskitiery są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, co sprawia, że znajdą one swoje miejsca w wielu domach. Na jaki model warto się zdecydować? To będzie zależało od rodzaju okna, które chcemy zabezpieczyć.

Moskitiery ramkowe

Moskitiera ramkowa montowana jest do futryny za pomocą nieinwazyjnych uchwytów obrotowych, co sprawia, że łatwo i szybko można ją wpiąć, a w razie potrzeby - wypiąć. Polecana jest zwłaszcza do okien, które otwierane są głównie dla zapewnienia dobrej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Jej dużą zaletą jest fakt, że bardzo łatwo można dopasować ją do różnych okien oraz drzwi. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorystyczną dostępnych produktów, a ich konserwacja jest naprawdę prosta! Mogą służyć nam od wiosny do jesieni, zapewniając skuteczną ochronę przed owadami, a także liśćmi itp. 

Źródło: wakorolety.pl

Moskitiery drzwiowe

Moskitiera ta sprawdza się w oknach i drzwiach. Montowana jest do futryny drzwiowej lub fasady budynku za pomocą zawiasów. Wyposażona jest w uchwyt do otwierania, a także specjalne magnesy, które pomagają utrzymać ją w pozycji zamkniętej. Dodatkowo, moskitiera drzwiowa posiada uszczelkę szczotkową, która dokładnie zabezpiecza okno przed zanieczyszczeniami. Samozamykacze, które zamontowane są w moskitierze, automatycznie ją domykają, zwiększając komfort użytkowania.

Źródło: wakorolety.pl

Moskitiery rolowane

Moskitiera rolowana okienna czy drzwiowa stosowana jest zarówno do okien, jak i do drzwi balkonowych czy tarasowych. Siatka moskitiery mocowana jest do listwy hakowej albo do zaczepów, które znajdują się w prowadnicy. Moskitiery te, po zwolnieniu siatki z uchwytów, płynnie zwijają się do kasety.

Źródło: wakorolety.pl

Moskitiery plisowane

Produkt ten sprawdza się zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń, jak drzwi balkonowe lub tarasowe (również te bezprogowe). Modułowa konstrukcja moskitiery pozwala na jej łatwe składanie w system jedno lub dwuskrzydłowy. Po złożeniu, plisowana siatka chowa się w profilu aluminiowym, zajmując niewiele przestrzeni. Moskitiera nie posiada dolnego profilu prowadzącego, co czyni ją idealnym produktem do drzwi tarasowych bezprogowych. Profile moskitiery dostępne są w wielu kolorach, z łatwością zatem możemy dopasować ją do stylu każdego pomieszczenia! 

Źródło: wakorolety.pl

Moskitiery przesuwane

Produkt ten przeznaczony jest do dużych, przeszklonych wnęk, takich jak balkony, tarasy czy ogrody zimowe. Moskitiery jedno lub dwuskrzydłowe wykonane są z siatki z włókna szklanego oraz aluminiowych profili. Skrzydło może przesuwać się po prowadnicach górnych i dolnych, jedno lub dwutorowych. Demontaż skrzydeł jest szybki i prosty, a dzięki dostępności kilku typów produktu, a także doboru prowadnic w zależności od wysokości progu, możemy idealnie dopasować moskitierę do swoich potrzeb! Wszystko to z miłości do wystroju.

Źródło: wakorolety.pl

Wiosenne porządki!

Na wiosnę, WAKO rolety żaluzje przygotowało specjalną promocję. Skorzystaj z rabatu w wysokości 5% na wszystkie produkty lub 10% na moskitiery! Wystarczy, że przy pomiarach podasz kod: SSSG. Szczegóły oferty dostępne pod numerem telefonu: 570 417 417. Na wiosenne rewolucje WAKO rolety żaluzje przychodzi z pomocą!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.