Czy zamawiać okna razem z roletami? Podpowiadamy

Rolety zewnętrzne pojawiają się w coraz większej ilości domów. Są szczególnie popularne w nowym budownictwie, gdzie stawia się na wysoką jakość wykonania. Czy warto montować je od razu? Sprawdzamy.

Okna z montażem we współczesnym budownictwie domów jednorodzinnych są dobierane odpowiednio do energooszczędności oraz potrzeb poszczególnych inwestorów. Wielu z nich decyduje się od razu na zakup zewnętrznych rolet. Jest to dobra decyzja, ponieważ w trakcie prac montażowych, może zostać uszkodzona elewacja. To oznacza, że znacznie bezpieczniej jest wykonać wszystkie prace przed ociepleniem murów i ich pomalowaniem. Jest to znaczna oszczędność czasu, pieniędzy oraz nerwów.

Okna z montażem, a rolety

Jeżeli budujemy nowy budynek, warto postawić na rolety, które mocuje się na wysokości nadproża. Wtedy te wystają poza obręb muru, a zatem konieczne jest ich zamontowanie przed ociepleniem ścian. Dość popularne są także rolety zewnętrzne, które są chowane w otworze okiennym. Kaseta w takim przypadku jest ukryta w ścianie budynku. Finalnie wygląda to bardzo estetycznie. Jeżeli posiadamy już okna PCV Kraków i nie chcemy ich wymieniać, a zależy nam na dołożeniu kaset z roletami, wtedy nie mamy wyjścia, a takie prace najczęściej wiążą się również z ingerencją w elewację budynku. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest zamówienie rolet zewnętrznych razem z oknami!

Ile kosztują okna i rolety? 

Rolety i okna Kraków może być bardzo zróżnicowany. Ostatecznie na całość wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak producent, jakość wykonania, funkcjonalność, a także nowinki technologiczne. Na rynku są bowiem dostępne, na przykład rolety z radiowym, bądź tradycyjnym sterowaniem. Wybór poszczególnych opcji zależy tylko i wyłącznie od potrzeb inwestorów i powinien być dokonany indywidualnie. W firmie Novobudowa znajdziesz profesjonalnych doradców, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania i pomogą Ci dobrać właściwe rozwiązania, które doskonale sprawdzą się również w Twoim domu. Warto byś się z nimi skontaktował, ponieważ tam nie tylko kupisz okna Małopolska, ale również świetnej jakości rolety, a także bramy. Dodatkową usługą jest także profesjonalny montaż okien, który da Ci gwarancję najwyższej jakości!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.