Modna cegła do salonu - porady dotyczące wyboru

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu czy też mieszkaniu, dlatego tak istotne jest, abyśmy urządzili go w stylu i wedle naszego własnego gustu. Tylko wtedy będzie to miejsce, w którym czujemy się dobrze i swobodnie, miejsce gdzie będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć od codziennych trosk w naszym życiu. Pomysłów na odpowiednie urządzenie salonu jest w zasadzie tyle samo co ludzi, którzy je urządzają. Obecnie jednak coraz większą popularnością oraz zainteresowaniem cieszą się salony w których umieszczana jest cegła na ścianie. Jest to dość oryginalny pomysł oraz sposób na to, aby nadać naszemu pomieszczeniu trochę elegancji oraz nowoczesności. Tak urządzone salony mają klimat rustykalny czy też industrialny – co nadaje im więcej wyrazu. Teraz w sklepach mamy naprawdę duży wybór różnego rodzaju cegieł dekoracyjnych w przeróżnych kolorach, także na pewno każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Jeśli ciągle się zastanawiasz nad tym, jaki rodzaj cegły powinieneś wybrać oraz czym się kierować przy podejmowaniu decyzji to zapraszam Cię do lektury tego poradnika!

Jakie wybrać kolory cegły na ścianę?
Ciekawym i oryginalnym kolorem cegły nad którym warto się zastanowić jest czarny i szary. Te barwy sprawią, że nasz salon nabierze modnego stylu oraz charakteru. Jeśli chodzi o kolor szary to możemy tutaj przebierać we wszelkich jego odcieniach. Pamiętajmy jednak o tym, że tak ciemne i wyraziste kolory jak szary i czarny doskonale się sprawdzą głównie w dużych salonach, bo w małych pomieszczeniach będą je niestety optycznie pomniejszać. Warto także wziąć pod uwagę to, że tego koloru cegła jest doskonałym tłem dla mebli oraz wszelkich detali w mocnych kolorach, takich jak czerwona poduszka, zielona sofa czy pomarańczowa rama od obrazu. 
Oczywiście cegła najbardziej popularna, którą kojarzą wszyscy jest w kolorze czerwonym i jej wybór jest również dobrym rozwiązaniem. Jednak podobnie jak w przypadku cegły w kolorze czarnym i szarym – tutaj również ten kolor cegły jest polecany przede wszystkim do dużych wnętrz, w małych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie ewentualnie na jakiś mały fragment ściany ozdobiony czerwoną cegłą. Dla małych salonów najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie cegły na biało, dzięki czemu nie zdominuje oraz nie zmniejszy ona optycznie naszego wnętrza, a ponadto będzie stanowiła ciekawą i atrakcyjną fakturę, która będzie przyciągać uwagę gości. 

Wybrać płytki ceglane czy prawdziwą cegłę?
Prawdziwa cegła w salonie to może być po prostu mur odkryty w trakcie remontu spod starych warstw tynku. Zazwyczaj tego rodzaju aranżacje mają miejsce w sytuacji, gdy zajmujemy się adaptacją loftu albo przebudowujemy mieszkania w przedwojennej kamienicy. Jest to bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązanie, jednak należy pamiętać o tym, że taka prawdziwa cegła powinna być bardzo dokładnie oczyszczona.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.