Ozdobna cegła w salonie - efektowny dodatek do wystroju

Czasy, kiedy cegły można było zobaczyć tylko na zewnątrz domu już dawno minęły. Teraz dom z wierzchu pokrywa się zwykle tynkiem, a cegła znalazła swoje zastosowanie jako element dekoracyjny do salonu lub innego pomieszczenia w domu. Cegła w salonie to bardzo odważny dodatek, który przełamuje rutynę i nadaje pokojowi całkiem innego charakteru. Jest ona niesamowicie efektowna, ponieważ mocno odznaczania się, w szczególności od białych ścian i jest pierwszym elementem, który przyciąga uwagę po przekroczeniu progu salonu. Projektanci oraz producenci cegieł dekoracyjnych ścigają się w wytwarzaniu oraz kreowaniu coraz to nowych wzorów, kolorów i połączeń ceglanych, które znajdą się na ścianie w naszym pokoju. Wybór jest naprawdę duży, więc jeśli chcesz się dowiedzieć na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu ozdobnej cegły do salonu to zapraszam Cię do lektury tego tekstu!

Cegła biała, czyli nowoczesności i lekkość
Biała cegła to ostatnio coraz częstszy wybór wielu klientów. Doskonale prezentuje się zarówno w jasnych, jak i w ciemnych czy kolorowych wnętrzach. Ożywia je i rozświetla. Poza tym biała cegła nadaje naszemu salonowi modny i nowoczesny styl. W połączeniu z odpowiednimi meblami i czarnymi lampami biała cegła wydaje się być jeszcze bardziej efektowna. Wpisuje się ona również w styl skandynawski i wygląda ona bardzo dobrze w zdecydowanej większości wnętrz. Dobrze będzie się prezentować w salonie, jak i w przedpokoju, sypialni czy nawet w łazience. Z racji, że kolor biały jest dość neutralnym kolorem to bez problemu skomponujemy takie ozdobne cegły z innymi elementami w pomieszczeniu. Dekoracja na ścianie w postaci białej cegły dekoracyjnej doda naszemu salonowi lekkości oraz przytulności. 

Cegła czerwona, czyli klasyka i energia
Czerwona cegła dekoracyjna doskonale sprawdzi się w dużej kuchni lub w salonie. Raczej nie będzie zbyt dobrze wyglądać w małych pomieszczeniach, ponieważ zmniejszy je optycznie. W pomieszczeniach o dużych rozmiarach za to sprawdzi się doskonale – doda salonowi energii i trochę ekstrawaganckiego wyrazu. Czerwona cegła ozdobna na doskonale będzie się komponować z białymi ścianami, które dodatkowo oświetlą pomieszczenie i podkreślą kontrast oraz intensywność koloru cegieł. 

Cegła czarna lub szara, czyli minimalizm i awangarda
Czarna i szara cegła to ostatni trend dekoracyjny. Ozdobna cegła w tych kolorach świetnie będzie się prezentować w dużych, modnych, nowoczesnych pomieszczeniach. Doskonale będzie się taka dekoracja komponować z białymi ścianami oraz dodatkami w mocnych barwach, takich jak pomarańcz, zieleń, czerwień czy jaskrawa żółć. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.