Sofa do salonu w wiosennych kolorach? Nie musisz kupowac nowej!

Wraz z nadejściem wiosny u większości z nas pojawia się chęć zmian. Dotyczy ona również naszego otoczenia, wystroju wnętrz, dodatków dekoracyjnych do mieszkania. Jednym z najważniejszych elementów każdego salonu jest zestaw wypoczynkowy. Trudno jednak wymieniać sofę, co roku, kiedy tylko znudzi nam się jej kolor. Warto wówczas pomyśleć o innych rozwiązaniach, by sofa nabrała zupełnie nowego, wiosennego charakteru. 

Zmień obicie lub nakrycia
Zmiana tapicerki to wciąż dosyć radykalna zmiana, choć nie aż tak, jak wymiana całego mebla. Sprawdza się szczególnie, gdy mamy za sobą poważny remont i całkowicie odmieniliśmy wystrój salonu. Dzięki zmianie tapicerki, stare meble mogą wyglądać zupełnie, jak nowe. Musimy jednak liczyć się z tym, że jest to nie tylko pracochłonne, ale i czasochłonne zadanie. Oczywiście, jeżeli chcemy wykonać je samodzielnie. Wymianę tapicerki możemy również powierzyć specjaliście, ale wówczas przygotujmy się na spory wydatek. 

O wiele łatwiejszą i tańszą opcją jest kupienie nowego nakrycia. Istnieją specjalne narzuty na sofy, nawet te narożne. Doskonale sprawdzi się także nowy koc. Jednak „nowy” nie musi oznaczać wcale „prosto z fabryki”. Rozważmy opcję zakupu tego typu tekstyliów w second handzie. W takich miejscach nie brakuje narzut, koców i innych dekoracyjnych tkanin. Mażemy w nich znaleźć prawdziwe perełki. Odwiedzając second hand zawsze skierujmy swoje kroki do działu rzeczy do domu. Zapłacimy grosze, a potem wystarczy jedynie wyczyścić tkaninę i można cieszyć się niebanalnym dodatkiem.

Magia poduszek
Osoby zajmujące się aranżacją wnętrz doskonale wiedzą, że spektakularny efekt można czasami osiągnąć za pomocą najprostszych środków. Jednym z podstawowych sposobów dekoracji sofy są różnego rodzaju poduszki. Wystarczy wymienić je na nowe albo po prostu zmienić poszewki. Takie dodatki mogą całkowicie odmienić wygląd starej kanapy i nadać jej wiosennej świeżości. Od rodzaju poduszek zależeć będzie ostateczny kształt metamorfozy. Eleganckie poduszki z połyskujących materiałów sprawią, że kanapa stanie się bardziej stylowa. Z kolei poszewki w ciekawych, barwach lub wzorach dodadzą wnętrzu energii. Jasne, pastelowe, często haftowane poduszki pomogą w stworzeniu bardziej przytulnego pomieszczenia. Nie musimy trzymać się wcale poduszek w jednym stylu. Możemy swobodnie łączyć kolory, wzory czy faktury. Taki eklektyczny wygląd sofy sprawdzi się doskonale w jasne, słoneczne dni. Potem będziemy mogli go z łatwością zmienić, dokonując ponownej wymiany poduszek. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.