Jak urzadzić przytulny salon?

Obok kuchni, salon jest najbardziej popularną i najczęściej wykorzystywaną częścią domu - przynajmniej przez większości z nas. To przestrzeń, w której przyjaciele i rodzina zbierają się na kawę i rozmowę. To w nim gromadzimy się, aby oglądać nasze ulubione programy telewizyjne i filmy, spożywamy przekąski, urządzamy sobie poobiednią drzemkę, czytamy, "surfujemy po necie". Salon jest wielofunkcyjnym pomieszczeniem, które w zależności od aranżacji może być ciepłe i przytulne lub zimne i sterylne. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, jak ocieplić to wnętrze.

Więcej poduszek, proszę!
Poduszki bywają plagą naszych mieszkań. Jeżeli w pomieszczeniu jest ich zbyt dużo, mogą zwyczajnie przeszkadzać i denerwować. Jednak kilka oryginalnych poduszek może zarówno dodać salonowi stylu, jak i poprawić jego funkcjonalność. Sztuką jest stworzenie równowagi. 3-4 poduszki na kanapę to optymalna liczba, ale tylko my wiemy, co działa w naszej przestrzeni, co lubią nasi domownicy i goście. Niektórzy po prostu uważają, że im więcej poduszek, tym lepiej. 

Przytulny koc, to jest to!
Koc we wnętrzu poprawia uczucie komfortu i ciepła, szczególnie w chłodne wieczory. Ale nie poprzestawajmy na jednym! Użyjmy różnorodnych, miękkich i teksturowanych koców i pledów o różnych stylach i wadze, umieszczając je w kilku różnych miejscach salonu - narzuconych na krzesło, ułożonych na oparciu kanapy, w koszu lub na drabinie. Domownicy powinni mieć do nich łatwy dostęp, a my dodatkowo wzbogacimy nimi wnętrze. 

Wprowadź naturę do salonu
Nie ma nic bardziej relaksującego, niż sprowadzanie naturalnych elementów do naszych domów. Kwiaty, gałęzie, liście, muszle, kamienie rzeczne, piasek i wszelkiego rodzaju elementy naturalne (prawdziwe, wysuszone lub sztuczne) dają poczucie uspokojenia.

Miękki dywan pod stopami
Niezależnie od tego, czy mamy podłogę wyłożoną wykładziną, drewnem czy panelami, dywan może w razie potrzeby dodać trochę koloru, tekstury i ciepła. Nie ma chyba nic przyjemniejszego, niż czuć miękki dywan pod stopami. Poza tym, dywan może również posłużyć do wydzielenia w naszym salonie strefy relaksu. Wystarczy, że zgromadzimy wokół niego meble do siedzenia: kanapy, fotele i pufy. Wspaniałą cechą dywanów jest to, że możemy znaleźć różne style, w zależności od tego, jaki efekt wizualny chcemy uzyskać. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.