Rolety – stylowy sposób na prywatność we własnym domu

Rolety stosowane były już w starożytnym Egipcie. Obecnie stały się modnym elementem aranżacji okien. Nowoczesne modele są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe i eleganckie. Jak wybrać roletę, by pełniła swoją funkcję i była spójnym elementem wystroju wnętrza?

Funkcjonalność rolety

Aby roleta chroniła prywatność, a równocześnie pozwalała na regulację naświetlenia, należy zwrócić uwagę na sposób jej montażu oraz obsługę. Łatwy i szybki montaż oraz prosta obsługa to gwarancja komfortu użytkowania. Rodzaj wybranej rolety ma wpływ na regulację naświetlenia wnętrza. Modele w kasecie są eleganckie, a ich prostota sprawia, że pasują do każdego stylu. Skutecznie ograniczają napływ promieni słonecznych. Rolety dzień-noc pozwalają na uzyskanie klimatycznego oświetlenia. Sami decydujemy, jaka ilość światła będzie wnikała do wnętrza. Plisy to niezwykle eleganckie modele, podobnie jak rolety rzymskie. Nie tylko zaciemniają, ale także stanowią atrakcyjny element wystroju. Rolety wolnowiszące zasłonią nawet okno o nietypowym kształcie. Szeroka gama różnych modeli rolet karnix.pl pozwala na przesłonięcie każdego okna.

Dopasowanie do stylu i charakteru wnętrza

Bez względu na to, czy szukamy rolety do salonu, sypialni, czy też kuchni, zawsze powinniśmy wybierać modele pasujące stylem do wnętrza. Duża różnorodność materiałów i kolorów ułatwia wybór. Do sypialni doskonałe będą rolety zaciemniające. W pokoju dziecka idealnie sprawdzą się modele w kasecie w bajkowe wzory o żywych kolorach. Dla osób poszukujących uniwersalnego rozwiązania doskonałe będą rolety dzień noc. W zależności od potrzeb mogą one całkowicie lub częściowo osłaniać okna. Bez podnoszenia rolety reguluje się przepuszczanie światła. Kremowe, jasne barwy są uniwersalne i dlatego będą pasować do każdego stylu. Jasne barwy optycznie powiększą małe pomieszczenie. Kolor rolety może kontrastować z elementami wystroju wnętrza lub z nim współgrać. Należy jednak brać pod uwagę całość aranżacji.

Materiał rolety a prywatność

Każdy marzy o prywatności we własnym mieszkaniu. Dom przy ulicy czy mieszkanie w bloku nie zawsze nam to zapewnia. Jeżeli położenie naszych okien uniemożliwia nam zachowanie prywatności, roleta jest najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu. W ofercie sklepów dostępne są rolety wykonane z różnych materiałów – od organzy po zaciemniające żakardy czy połyskliwe tkaniny. Faktura materiału powinna odpowiadać stylowi wnętrza. Jednak nie należy zapominać o głównej funkcji rolety, którą jest regulacja oświetlenia i zapewnienie prywatności domownikom. Dlatego najlepszym wyborem będą materiały nieprześwitujące. Skutecznie zatrzymają one promienie słoneczne i odgrodzą od ciekawskich spojrzeń. Wzornictwo i faktura powtarzające się w innych elementach wystroju wnętrza sprawią, że całość będzie wyglądać harmonijnie.

Rolety to modny i skuteczny sposób na zapewnienie prywatności i odcięcie się od nadmiaru słońca. Szeroki wybór modeli i rozwiązań technicznych pozwala na dobór rolety do indywidualnych potrzeb i upodobań. Zawsze jednak należy stawiać na wysoką jakość.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.