Fotel uszak - modny i wygodny mebel wypoczynkowy

W komfortowych warunkach odpoczywamy najlepiej. Przed telewizorem, czy z książką w ręku - forma relaksu nie ma większego znaczenia, jeśli towarzystwa dotrzymuje nam wygodny fotel uszak. Ten modny mebel nie traci na popularności i ciągle znajduje zastosowanie w wielu wnętrzach.

Fotele uszaki – czym wyróżniają się te modne meble?

Fotel uszak swój wnętrzarski debiut miał wiele lat temu, a mimo to nadal często widywany jest we współczesnych domach i mieszkaniach. Popularność tego mebla nie maleje pomimo bogatej oferty, jaką w tym zakresie oddają do dyspozycji klientów producenci. Lekko odchylone do tyłu oparcie zakończone charakterystycznymi poduszkami, szerokie siedzisko i wysoko usytuowane podłokietniki w towarzystwie miękkiej tapicerki sprawiają, że fotele uszaki dla wielu z nas ciągle pozostają najlepszym przykładem połączenia eleganckiego designu i funkcjonalności. 

Spore gabaryty i rozłożyste formy, jakie posiadają tego typu fotele, pozwalają im nie tylko pięknie ozdabiać wnętrza, ale i z powodzeniem spełniać praktyczne funkcje. Uszaki ze względu na wpisany w ich urodę komfort idealnie odnajdują się zaaranżowane w pomieszczeniach pełniących funkcje reprezentacyjne czy w kącikach wypoczynkowych. Od klasycznych foteli odróżniają je przede wszystkim nietypowe rozwiązania konstrukcyjne, które są stosowane głównie z myślą o wygodzie użytkownika. Największą rolę w tym temacie odgrywa oczywiście wysokie oparcie, które pozwala na odciążenie kręgosłupa i ułożenie sylwetki w odpowiedni sposób.  

Wygodne uszaki - idealne do czytania i odpoczynku

Charakterystyczne dla uszaków kształty sprawiają, że doskonale odnajdują się one w roli mebli wypoczynkowych. Zaaranżowane w towarzystwie sofy w salonie czy zlokalizowane nieopodal łóżka w sypialni mogą nam dostarczać wygody zarówno podczas oglądania telewizji, jak i wieczorów z książką i filiżanką herbaty w ręku. Są także osoby, które zalety foteli uszaków chętnie wykorzystują podczas przeglądania Internetu lub podczas pracy. Osobiście nas to nie dziwi, bo te wysokie tapicerowane meble dają znacznie większy komfort niż przeciętne siedziska.

Na ich korzyść w tym temacie z pewnością działa różnorodność zastosowanych rozwiązań - fotele uszaki jakie obecnie znajdziecie w salonach meblowych są dostępne w wielu rozmaitych formach (sprawdź fotele w sklepie Wonder.pl). Oprócz klasycznych modeli, których siedziska podtrzymane są na tradycyjnych nóżkach, w ofercie marek wnętrzarskich spotkacie także fotele uszaki obrotowe (na stojakach) i fotele bujane (na płozach). Sporą część reprezentacji tego typu mebli zajmują także fotele uszaki rozkładane i z podnóżkami, które świetnie spełniają swoje funkcje w dużych wnętrzach.

Gdzie zaaranżować fotele uszaki?

Salon wbrew pozorom nie jest jedynym pomieszczeniem, w którym te modne i wygodne meble wypoczynkowe mogą znaleźć zastosowanie. Oczywiście, ze względu na charakter tego wnętrza i pełnione przez niego funkcje, fotele uszaki będą tutaj bardzo mile widziane. Tapicerowane siedziska z wysokimi oparciami doskonale odnajdą się zlokalizowane obok sofy lub narożnika, jak i zaaranżowane w towarzystwie lampy podłogowej i małego stolika. Jeśli postaramy się o to, aby estetyką pasowały do wystroju, będą także piękną dekoracją i w ciekawy sposób dopełnią aranżacji.

Co natomiast w sytuacji, gdy warunki lokalowe nie pozwalają Wam na wstawienie tego mebla do salonu? Nie znaczy to wcale, że powinniście od razu zrezygnować ze swoich marzeń o pięknym i wygodnym kąciku do relaksu. Tapicerowany fotel uszak możecie z powodzeniem postawić także w domowym biurze lub w jednym z kątów w sypialni. Taki mebel ze względu na rozłożystą i elegancką budowę doskonale wpisze się w przytulny charakter tego wnętrza. W poszukiwaniu modelu idealnego przeglądnijcie aktualną ofertę internetowych salonów meblowych - jeśli priorytetem są dla Was przystępna cena i wysoka jakość wykonania, to jest spora szansa, że znajdziecie wygodny fotel uszak na Sfmeble.pl.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.