Wygodny fotel do salonu - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Salon to miejsce, które pełni najbardziej reprezentatywną funkcję w mieszkaniu. Gustownie urządzony salon jest prawdziwą ozdobą każdego domu. Salon jest też przestrzenią, w której spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu w ciągu dnia. W salonie odpoczywamy, relaksujemy się i przyjmujemy gości. Salon to serce każdego domu, ponieważ spędzamy w nim czas w otoczeniu najbliższych.

Obowiązkowym elementem wyposażenia salonu jest komplet wygodnych mebli wypoczynkowych. Zestaw mebli do salonu nie może być kompletny bez komfortowego fotela. W fotelu czytamy książki, słuchamy muzyki i oddajemy się relaksowi. Dlatego niezwykle ważny jest wybór wygodnego fotela do salonu, dzięki któremu będziemy mogli odpoczywać w optymalny dla nas sposób.

Fotel do salonu może stanowić niebagatelną ozdobę każdego wnętrza. Meblując mieszkanie, możemy obecnie wybierać pośród ogromnej ilości produktów zaprojektowanych w najróżniejszych stylach. Oryginalny fotel do salonu może całkowicie odmienić wnętrze naszego domu. Wybór kształtów i kolorów foteli jest obecnie tak duży, że z łatwością znajdziemy coś naprawdę wyjątkowego. 

Fotel do salonu musi być wygodny i funkcjonalny. Dobrze zaprojektowany fotel powinien zapewniać ergonomiczne ułożenie ciała podczas siedzenia. Odpowiedni fotel stanowi również gwarancję naszego zdrowia. W fotelu spędzamy czasami długie godziny. Niewygodna pozycja na źle zaprojektowanym fotelu to spore obciążenie dla kręgosłupa. Dlatego też ogromnie ważne jest, aby fotel był wyposażony w obustronne podłokietniki oraz miękkie siedzisko. Odpowiednia pozycja ciała podczas siedzenia jest bardzo ważna.

Na ergonomię fotela składa się kilka najważniejszych parametrów. Ergonomiczny i funkcjonalny fotel do salonu musi być wyposażony w komfortowe i miękkie siedzisko, zagłówek i podłokietniki. Istotny jest także kąt nachylenia oparcia, który powinien odpowiadać naturalnemu nachyleniu ciała w postawie siedzącej. Podłokietniki i zagłówek odciągają kręgosłup podczas siedzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o odcinek piersiowy i szyjny. 

Siedzisko fotela do salonu powinno mieć minimum 40 cm głębokości i 40 cm szerokości. Siedzisko musi mieć też odpowiednią sprężystość i elastyczność: siedząca na nim osoba powinna móc „zapaść” się w fotel na głębokość około 2-3 cm. 

Doskonałym odciążeniem dla kręgosłupa w odcinku lędźwiowym może być podnóżek. Nie wszystkie fotele są w niego wyposażone, ale warto dokupić taki dodatkowy element. Dzięki temu zarówno szyja, jak i plecy będą ułożone w optymalnej pozycji. Podnóżek nie zajmuje wiele miejsca, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z ułożeniem go przy naszym fotelu. 

Jeśli chodzi o typy najwygodniejszych i sprawdzonych foteli do salonu, popularne są na przykład fotele bujane, luksusowe fotele pokryte skórą lub bardzo modne ostatnio fotele wiszące. Niektóre fotele dedykowane do salonu mają możliwość rozkładania siedziska, dzięki czemu możemy wypoczywać w pozycji półleżącej.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.