Meble do sypialni - jakie są niezbędne

Sypialnia to miejsce, w którym regenerujemy się po długim i męczącym dniu. Dobrze urządzona sypialnia powinna być przede wszystkim przytulna, aby pozwalać nam na wyciszenie i odprężenie. Na co należy zwracać uwagę wybierając meble do sypialni?

Meble do sypialni powinny spełniać nasze oczekiwania estetyczne oraz praktyczne. Podstawowym elementem wyposażenia sypialni jest wygodne łóżko. Oprócz niego dobrym pomysłem będzie użycie szafek nocnych, szafy oraz komody.

Meblowanie sypialni rozpoczynamy od wyboru łóżka. Łóżko powinno być wyposażone w odpowiednio dobrany materac. Dostępnie obecnie materace różnią się od siebie pod względem rodzaju wypełnienia, twardości oraz rozmiaru. Najlepiej wybrać taki materac, który będzie indywidualnie dostosowany do naszych potrzeb. Wygodne łóżko z dobrym materacem to gwarancja bezpiecznego i zdrowego snu. 

Oprócz materaca, musimy wybrać ramę łóżka. Rama może być wykonana z drewna lub w metalu. Dodatkowym tworzywem używanym do produkcji łóżek jest skóra. Rodzaj ramy zależy przede wszystkim od preferencji estetycznych. Drewniane łóżko z wezgłowiem wykończonym tkaniną lub skórą to element kojarzący się z ponadczasowym szykiem i elegancją. Drewniane łóżko doskonale wkomponuje się w sypialnię urządzoną w stylu klasycznym. Nowocześniejsze aranżacje dają o wiele większe możliwości. W sypialniach urządzonych w stylu minimalistycznym lub awangardowym dobrze będą wyglądały zarówno solidne łóżka drewniane, jak i designerskie ramy wykończone elementami metalowymi.

Przy doborze łóżka ważna jest jakość i technika wykończenia ramy. Łóżko nie może mieć ostrych , wystających krawędzi, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała podczas snu. Dobrym pomysłem będzie wybór łóżka zawierającego dodatkowy pojemnik na pościel. To bardzo praktyczny i funkcjonalny element wyposażenia sypialni.

Obok łóżka warto postawić szafki nocne. Dobrze jest ustawić dwie szafki, każdą po jednej stronie łóżka. Małe szafki nocne są bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają na trzymanie ważnych drobiazgów w zasięgu ręki. Na szafkach nocnych możemy postawić małe lampki, dzięki czemu będziemy mogli poczytać przed snem ulubioną książkę. 

Ponadto, sypialnia powinna być wyposażona w szafę i komodę. Szafa do sypialni polecana jest zwłaszcza małym mieszkaniom, w których nie ma osobnej garderoby. W ten sposób możemy optymalnie zorganizować przestrzeń naszego domu. 
W sypialni dobrze sprawdzi się komoda. Komoda posłuży nam na przykład do przechowywania ubrań, bielizny i ręczników. Na komodzie możemy postawić zdjęcia naszych najbliższych lub pamiątki z podróży. Na komodzie często stawiamy również kwiaty doniczkowe – w sypialni dobrze mieć zwłaszcza takie, które mają zdolność oczyszczania i nawilżania powietrza. 

W stylowych sypialniach pojawiają się także eleganckie toaletki z dużym lustrem. To idealna propozycja dla osób, które preferują romantyczny, bardzo kobiecy styl urządzania wnętrz. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.