Dobre oświetlenie – podstawa każdej prawidłowo urządzonej łazienki

Nic nie jest tak ważne w każdym pomieszczeniu jak światło. Szczególnie istotne jest to w przypadku tak znaczącego miejsca w domu jakim jest łazienka. Możemy ją urządzić na mnóstwo różnych sposobów, jednak musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Otóż to odpowiednie oświetlenie nadaje wnętrzu specyficzny klimat i charakter.

Logiczne jest to, że im ciemniejsze płytki do łazienek tym oświetlenie powinno być intensywniejsze. Odgrywa ono niezwykle istotną rolę, gdyż wpływa na nasza podświadomość, co decyduje o długości naszego pobytu w łazience. Im moc światła jest słabsza, tym spędzany w tym pomieszczeniu będzie krótszy. Wybierając lampy do łazienki myślimy przede wszystkim o ich wyglądzie i o tym czy będą pasować do ozdabianej ramy lustra lub płytek w odcieniu złota. Zapominamy jednak o ich praktycznym zastosowaniu. Najlepiej w łazienkach sprawdzają się lampy LEDowe, które nie zajmują dużo miejsca, a rozmieszczone z pomysłem mogą dać piorunujący efekt.

Również bardzo ważnym aspektem w tworzeniu sfery światła w łazience jest to, aby wybierać produkty, które są w dużym stopniu odporne na wilgoć, której jak wiadomo, w łazience nigdy nie brakuje. Świetnym rozwiązaniem jest też zamontowanie kontaktu za pomocą, którego będzie można regulować moc działania danej lampy. Może to pomóc w utworzeniu odpowiedniego nastroju, kiedy zmęczeni będziemy chcieli rozsiąść się w wannie i po prostu zrelaksować.

Na rynku dostępne są najróżniejsze rodzaje lamp łazienkowych, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie . Przy odrobinie wysiłku znajdziemy coś i do łazienki seniora i dziecka, a także nowoczesną, designerską lampą, np. dla singielki. Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w urządzaniu łazienki, dlatego nie powinniśmy bagatelizować jego znaczenia.

Komentarze:

 

Zgadzam się w 100%! Do tego jaki klimat można dzięki temu w łazience osiągnąć!

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.