Jak dobrze posprzątać łazienkę?

Łazienka powinna być zawsze czysta i zadbana, gdyż to właśnie w niej załatwiamy swe potrzeby fizjologiczne i higieniczne. Aby zawsze lśniła warto kierować się poniższymi radami.

Do usunięcia zarysowań z wanny akrylowej używamy preparat do polerowania metalu, a w przypadku głębszych zadrapań polerowanie poprzedzamy potarciem śladu, delikatnym papierem ściernym. Wanny emaliowane, porcelanowe należy czyścić mleczkiem. Ostre proszki mogą porysować powierzchnię wanny.

Aby zapobiec parowaniu, do wanny wlewajmy najpierw zimną, potem gorącą wodą. Do mycia i wanny można użyć substancji, która jest mieszaniną boraksu z wodą – zostawiamy ją na kwadrans, po czym spłukujemy gorącą wodą. Aby uzyskać blask urządzeń sanitarnych warto potrzeć je skórką od cytryny .

Baterie czyścimy płynem do zmywania, natomiast osad z kamienia usuwamy podgrzanym octem, sokiem z cytryny lub roztworem kwasku cytrynowego.Plamy z wody najlepiej usunąć suchą ściereczką z dodatkiem mąki.

Płyn do mycia szyb warto wykorzystać do czyszczenia kafelek i kabiny pryszczycowej. Lustro natomiast najlepiej umyć używając gazety zmoczonej w roztworze octu z wodą, a następnie wytrzeć do sucha szmatką. Gliceryna zapobiega osadzaniu się pary wodnej na lustrze.

Do czyszczenia kompaktu możemy użyć boraksu, wrzucając ok. 125 gram do toalety i zostawiając ten roztwór na godzinę, proszku do prania czy zwykłego płynu do naczyń. WC należy starannie wyszorować. Wieczorem najlepiej wlać do sedesu płyn dezynfekcyjny, pozostawiając go na noc. Do odświeżenia toalety stosujemy kostki lub płyny toaletowe.

Łazienka to nasza wizytówka, dlatego regularnie należy dbać o jej stan by zachować jej schludny wygląd. Miło i przyjemnie relaksuje się w lśniącym i czystym popieszczeniu.

Komentarze:

 

Dobre środki czyszczace to jest podstawa podstaw, potem już idzie :D

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.