Jak tanio i funkcjonalnie urządzić łazienkę?

Urządzenie funkcjonalnej łazienki nie musi wymagać dużych nakładów finansowych. Czasami trzeba po prostu odrobinę sprytu i kreatywności. Podpowiadamy, jakie rozwiązania można zastosować, aby aranżacja łazienki nie nadwyrężyła zbytnio naszego budżetu.

Zrezygnowanie z płytek
Płytki to bardzo popularna opcja do łazienki. Wykłada się nimi podłogi i całe ściany. Jednak warto zastanowić się nad ułożeniem płytek tylko na tych fragmentach, które są wyjątkowo narażone na zawilgocenie. Takimi miejscami są z pewnością okolice wanny, prysznica, umywalki i oczywiście podłoga. Terakota, niestety nie należy do najtańszych materiałów wykończeniowych. Konieczne jest także opłacenie fachowców, którzy zajmą się jej ułożeniem. Możemy, więc na niej sporo zaoszczędzić.

Prysznic czy wanna
Niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie łazienki bez wanny. Jednak prysznic jest nie tylko tańszym, ale i bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Rezygnując całkowicie z wanny, możemy zaoszczędzić zarówno na materiałach, jak i w późniejszym czasie na eksploatacji. Jeżeli chcemy mieć w łazience zarówno prysznic, jak i wannę, istnieje rozwiązanie pośrednie. Są nim specjalne parawany nawannowe, które pozwalają w jednej chwili zamienić komfortową wannę w prysznic. 

Funkcjonalne elementy łazienki
Korzystanie z łazienki powinno być szybkie i wygodne. Dlatego warto zainwestować w detale, które ułatwiają życie. Na oszczędności pozwoli zakup umywalki połączonej z szafką. Zyskamy sporo miejsca do przechowywania środków czyszczących, piorących i kosmetycznych, a jednocześnie sprytnie ukryjemy syfon umywalki, który może szpecić wnętrze. Do przechowywania możemy wykorzystać różnego rodzaju wnęki, co pozwoli nam na zyskanie dodatkowej przestrzeni. W przypadku małych łazienek liczy się przecież każdy centymetr kwadratowy.

Jakie meble do łazienki
Nie zaoszczędzimy z pewnością na meblach drewnianych. Wyglądają niezwykle efektownie, ale ich ceny są bardzo wysokie, zwłaszcza w porównaniu do mebli z płyty MDF. MDF to najpopularniejsza opcja wśród mebli łazienkowych. To tworzywo charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wilgoć, co jest niesłychanie ważne w łazience. Kupując meble do łazienki zwróćmy również uwagę na odpowiednie wykończenia. Muszą być na tyle szczelne, aby woda nie dostawała się do wnętrza mebla. W przeciwnym razie narazimy się na konieczność szybkiej wymiany mebli. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.