Urządzanie małej łazienki. Pomysły na aranżacje

Urządzanie małej łazienki może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście na rynku akcesoriów łazienkowych znajdziesz obecnie wiele produktów, które ułatwią Ci to zadanie. Przekonaj się, że wcale nie musisz iść na kompromisy. Poznaj produkty, dzięki którym urządzanie małej łazienki będzie o wiele prostsze.

Jaka wanna do małej łazienki?

W małej łazience nie musisz rezygnować z wanny. Aby urządzić funkcjonalne wnętrze, wystarczy kierować się kilkoma zasadami. Na małej powierzchni sprawdzi się wanna prostokątna, przylegająca do ściany. Świetnym pomysłem na zaoszczędzenie dodatkowych centymetrów w łazience jest również wanna narożna. Nie warto wybierać modeli wolnostojących, gdyż te zajmują zdecydowanie za dużo miejsca. Większość wanien dostępnych na rynku wyposażenia łazienek to gotowe modele, czyli wanny bez zabudowy. Wanny prostokątne można jednak łatwo przystosować i stworzyć wannę z obudową. To rozwiązanie przypadnie do gustu miłośnikom spójnego wystroju w łazience. Wannę prostokątną możesz obudować między innymi zaimpregnowanym drewnem, betonem architektonicznym lub płytkami z Twoim ulubionym wzorem. Dodatkowe sposoby na zaoszczędzenie miejsca w małej łazience to zamontowanie szafek nad wanną lub obok niej. Pamiętaj jednak, aby zamontować szafki w bezpiecznej odległości tak, by nie przeszkadzały w korzystaniu z wanny żadnemu domownikowi.

Sztuka kompromisu, czyli parawany nawannowe

W małej łazience możesz zamontować także narożną kabinę prysznicową. Jeszcze lepszym rozwiązaniem, zaproponowanym przez producentów akcesoriów łazienkowych, są parawany nawannowe. Taki parawan to świetny kompromis pomiędzy klasyczną wanną a zwykłą kabiną prysznicową. Najczęściej przyjmuje postać zamontowanej nad wanną szyby, która zapewnia komfort kąpieli i chroni łazienkę przed zachlapaniem. W sklepach znajdziesz parawany nawannowe w wielu różnych wzorach i rozmiarach. Możesz wybierać wśród modeli składanych i kilku skrzydłowych. Pamiętaj o zakupie odpowiednich baterii sanitarnych, aby możliwe było komfortowe korzystanie zarówno z wanny, jak i z prysznica. 

Meble łazienkowe do małej łazienki

Urządzanie małej łazienki trzeba dobrze zaplanować. Kluczowe jest wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni. Dlatego do małych łazienek idealne będą umywalki w komplecie z szafkami podumywalkowymi. Takie szafki są nie tylko estetyczne, ale również mogą być miejscem przechowywania wielu niezbędnych w łazience rzeczy. W małych łazienkach warto stawiać na jasne meble (białe lub drewniane). Unikaj wielu wzorów i kolorów, które mogą przytłoczyć wnętrze. Wybieraj drobne i delikatne kafelki oraz stonowane dekoracje. Dzięki temu urządzisz funkcjonalną i stylową małą łazienkę.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.