Kreatywne rozwiązania do łazienki

Łazienka to pomieszczenie, w którym niezwykle istotna jest funkcjonalność i ergonomia. Właściwe dobrane i zaprojektowane elementy łazienkowego wyposażenia zapewnią nam porządek i harmonię. Podpowiadamy, jakie rozwiązania sprawdzą się w łazience!

Szafki we wnękach
Wnęki, które można zagospodarować jako łazienkowe schowki występują często przy kominach i pionach kanalizacyjnych, a także obok obudowy stelaża do wiszącego WC oraz w miejscu na pralkę. Stanowią one świetne przestrzenie na rzeczy, których nie chcemy wystawiać na widok, np. osobistych preparatów do higieny, środków czystości, czy środków piorących. Warto więc wykorzystać każdą wnękę, aby zyskać więcej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Szafki przy umywalce
W szafce pod umywalką – jeśli jest dość głęboka, czyli ma około 50-60 cm – można zaplanować szuflady. Pamiętajmy jednak o tym, że aby czuć się komfortowo stojąc przy umywalce, potrzebujemy miejsca na stopy. Szafka zatem nie powinna sięgać aż do samej podłogi. Ewentualnie można zastosować inne rozwiązanie – cofnąć ją w stosunku do krawędzi umywalki o około 15 cm.
Jeżeli umywalka znajduje się we wnęce – uwzględniając także przestrzeń nad lustrem – tam również można wkomponować schowek na akcesoria, które stosujemy tylko od czasu do czasu lub dodatkowe ręczniki. W przypadku, gdy mamy do dyspozycji miejsce szersze niż umywalka, warto zrobić większą szafkę umywalkową. Dzięki niej nie tylko zyskamy więcej funkcjonalnej pojemności, ale także komfortowy duży blat.

Szafki przy wannie
Dobrze jest, kiedy miejsce na wannę jest dłuższe od samego urządzenia, bowiem w taki przypadku możemy zabudować szafką łazienkową pozostałą część wnęki na wysokość wanny.
W taki miejscu najlepiej sprawdzi się wysuwana szuflada, bo dzięki niej nie będzie trzeba natrudzić się podczas sięgania w głąb znajdującej się nisko szafki. Niezwykle przydatną w utrzymaniu porządku w okolicach wanny lub brodzika jest wnęka z półkami, które nie są widoczne od wejścia do łazienki czy ze strefy umywalkowej, ale dostępnymi od strony wanny lub prysznica. Jeżeli będziemy w stanie wygospodarować miejsce wnękowe wynoszące minimum 10-15 centymetrów głębokości, schowamy w nim wszystkie płyny i żele do kąpieli, szampony oraz mydła, które jednocześnie będą łatwo dostępne zawsze wtedy, gdy będziemy się myć.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.