Praktyczna łazienka

Co cenimy w łazience najbardziej? Bez wahania odpowiadamy, że funkcjonalność. Jeśli dobrze przemyślimy jej układ i wyposażymy w pomysłowe elementy, zapewnimy sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim wygodę.

Praktyczne rozwiązania to priorytety wielu producentów. Ostatnio stawiają oni głównie na rozwiązania personalizowane, które pomagają stworzyć wnętrza niebanalne, ciekawe i skrojone na miarę naszych potrzeb – a tego właśnie szukamy, urządzając dom. Dotyczy to każdego pomieszczenia bez wyjątku, również łazienki. Na rynku coraz częściej znajdziemy kabiny prysznicowe, które możemy zamówić  w wymiarze niestandardowym, dopasowując je do wielkości wnętrza. New Trendy stworzyło nawet specjalną aplikację konfiguratorkabin.pl – wystarczy wpisać do przeglądarki adres narzędzia, wybrać kształt kabiny, potem rodzaj drzwi, model i kolejne warianty, aż do uzyskania satysfakcjonującego nas efektu.

Łazienka to synonim czystości. Ale kto chciałby spędzać godziny na sprzątaniu? Marzy nam się pomieszczenie schludne, ale jednocześnie takie, które nie będzie wymagało zbytniego zachodu. Dlatego wielu producentów pokrywa szkło kabin prysznicowych specjalną powłoką, która ułatwia utrzymanie ich w czystości. Na przykład marka New Trendy stosuje nowoczesną powłoką Active Shield. Chroni ona szkło przed zabrudzeniem i ułatwia czyszczenie kabiny prysznicowej. Mikrocząsteczkowa warstwa ochronna, nanoszona na powierzchnię szkła, wypełnia jego mikroskopijne nierówności, powodując, że staje się ono idealnie gładkie. Dzięki temu krople wody łatwiej spływają po szkle i nie pozostawiają na nim śladów kamienia.

Czystość kabin pomagają utrzymać również okucia idealnie zlicowane z taflą szkła. W kabinie Reflexa marki New Trendy nie tylko elegancko wyglądają, ale ułatwiają też codzienne mycie. 

Innym użytecznym elementem (który też odnajdujemy we wspomnianej kabinie Reflexa) jest niezwykle funkcjonalna, a przy tym estetyczna rynienka. Montowana na dolnej krawędzi drzwi zapobiega ściekaniu wody z drzwi kabiny bezpośrednio na podłogę. Dodatkowo w zestawie są uszczelka klasyczna i uszczelka do montażu bezprogowego – ta druga pozwala zamontować kabinę bezprogowo w każdej chwili bez konieczności podejmowania decyzji w momencie zakupu. 

Wykorzystując wspomniane elementy, możemy mieć pewność, że korzystanie z łazienki będzie bezpieczne i wygodne, a utrzymanie jej w porządku nie sprawi nam trudności.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.