Feng Shui w łazience

Feng Shui to nie tylko sztuka życia, ale również sztuka aranżacji wnętrz. Nowoczesne łazienki wykonane w tym stylu wykorzystują zarówno naturalne materiały jak i kolory ziemi. Ludzie tworzący wnętrza w takim stylu wierzą, że pomieszczenia te zapewnią im pomyślność we wszystkich dziedzinach życia.

Urządzanie łazienki zgodnie z zasadami Feng Shui nie jest proste. Jeśli chodzi o umiejscowienie łazienki, najlepiej gdy znajduje się we wschodniej lub południowo-wschodniej części mieszkania. Nie powinna być umieszczona na wprost drzwi wejściowych do domu ani w pobliżu kuchni czy sypialni.

Według sztuki Feng Shui mała łazienka musi być jasna, w dużej jest większy wybór kolorów. Niezwykle istotne są barwy, które według ich wiary zmieniają sposób postrzegania świata. Kolory typu beże, czerwienie, pomarańcz oraz stonowane odcienie zielenie, sprawiają ze w łazience poczujemy się jak w salonie spa i odzyskamy energię.

Niezwykle ważny jest kontakt z naturą. Najlepiej, gdy meble wykonane są z chromu bądź ze szkła. Chińczycy wierzą, że sztuczne dodatki zakłócają swobodny przepływ energii, natomiast za duża ilość ozdób rozprasza naszą uwagę.

Kompakt zdecydowanie nie powinien znajdować się zaraz przy wejściu do łazienki, jeśli inne położenie nie jest możliwe należy go zasłonić np. wieszakiem. Klapa zawsze powinna być zamknięta, gdyż przez nią ucieka nasze szczęście i pieniądze. Natomiast na wprost drzwi powinna znajdować się umywalka. W stylu Feng Shui w łazience ilość odpływów powinna być jak najmniejsza.

Aby optycznie zwiększyć pomierzenie należy stosować jak najwięcej luster, pomaga to pozbyć się energetycznych zastojów. Lustro jak najbardziej może być zawieszone nad umywalką. Według zasad tej dalekowschodniej sztuki ideałem jest posiadanie okna w łazience, jednakże rzadko kiedy jest to możliwe

Chińczycy wierzą, że Feng Shui korzystnie wpływa na życie człowieka i na jego los. Może warto spróbować tej filozofii w naszym życiu, nie jest to przecież aż tak trudne.

Komentarze:

 

Brzmi to ciekawie – aż z ciekawosci doczytam sobie jeszcze wiecej, nawet w kontekscie całego mieszkania

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.

Polecamy:

Lampy ogrodowe