Mała garderoba - jak wykorzystać ją najbardziej efektywnie?

Garderoba to pomieszczenie, które znajduje się na liście kobiecych marzeń. A i nie jeden mężczyzna zaczął już doceniać komfort jaki daje jej posiadanie. Niestety często ze względu na budżet, albo na możliwą do dyspozycji przestrzeń musimy sobie jakoś radzić. I jeśli chcemy zaaranżować jakieś pomieszczenie w naszym mieszkaniu czy też domu na garderobę często musimy radzić sobie z dużą dozą kreatywności mając do dyspozycji jedynie niewielkie przestrzenie. Jak w takiej sytuacji zaaranżować garderobę, tak abyśmy dalej byli z niej zadowoleni, no i aby spełniała swoją funkcję? 

Mała przestrzeń? To może 2w1?
W świecie są różne nieodłączne rzeczy. Jak są frytki – musi być ketchup, jak jest deszcz – parasolka, i tak dalej. A gdyby tak dojść od wniosku, że poranne szykowanie się do codziennych obowiązków może połączyć łazienkę z garderobą? W końcu te dwie rzeczy bardzo często przenikają się nawzajem – malując się, szukamy w międzyczasie odpowiedniego swetra, a myjąc zęby zakładamy buty. Może więc zamiast skakać z łazienki do garderoby lub szafy zrobić garderobę w łazience? A dokładniej garderobę i łazienkę w jednym, pięknie zaaranżowanym pomieszczeniu? I otrzymujemy oszczędność miejsca, a w gratisie oszczędność jakże cennego rano czasu. 

Jeśli nie możemy czegoś zabudować to może zostawmy na wierzchu?
Kolejnym, zdecydowanie również dość nowoczesnym pomysłem jest zostawienie mini garderoby niezabudowanej. Aby natomiast uzyskać niesamowite i adekwatne do naszego gustu estetycznie wnętrze warto posłużyć się na przykład wieszakami o ciekawym designie. I z niezabudowanej garderoby może powstać ciekawa ozdoba małego mieszkania. 

Garderoba w ścianie?
Ciekawym pomysłem jest wbudowanie garderoby w różne niewykorzystane najczęściej przestrzenie takie jak skosy na poddaszu czy przestrzeń pod schodami, albo ściana, w której możemy ukryć na przykład wysuwany regał z butami. Podejście sprytne i nowoczesne. Zdecydowanie oszczędzające miejsce w każdym małym mieszkaniu.

Delikatniej, mniej, oszczędzamy miejsce
Małą garderobę możemy uzyskać również dzięki wykorzystaniu delikatniejszych elementów wyposażenia, wąskie półki, wbudowane szuflady i zyskujemy więcej powierzchni, którą możemy wykorzystać na przykład na toaletkę, albo pufy, pudełka i inne wymarzone elementy.

Garderoba jako część sypialni
Mała garderoba może również stać się częścią sypialni i w roli tej bardzo dobrze się sprawdzić. Gdy dobrze to zaaranżujemy możemy mieć na jednej przestrzeni zarówno garderobę, sypialnie, jak i małą toaletkę i lustro. 

Poddasze – czyli skosy wykorzystane na garderobę
Mała garderoba na poddaszu to na pewno spore wyzwanie, ze względu na dużą kreatywność, której będzie od nas wymagało zaaranżowanie takiego właśnie wnętrza. Taką garderobę na pewno trzeba dobrze przemyśleć, ale może dać nam niezwykle przyjemne miejsce do wybierania swoich stylizacji. Największą pomocą w urządzeniu takiej właśnie garderoby na poddaszu może okazać się firma tworząca meble na wymiar – wtedy na pewno wykorzystamy maksimum miejsca.

Dobór dodatków
Oprócz mebli niezwykle ważne na małej przestrzeni jest dobranie odpowiednich dodatków. Przede wszystkim lustra, które optycznie powiększą przestrzeń, a dodatkowo świetnym rozwiązaniem, aby sprawić że jakieś pomieszczenie wydaje się być większe jest pomalowanie ścian w jasne barwy – biele i beże sprawdzą się tu znakomicie. 

Czasem wytarczy tylko wgłębienie
Często w mieszkaniach znajdują się tak zwane różne kąty, wgłębienia czy jakieś pojedyncze ścianki – to właśnie idealne miejsca na zaaranżowanie częściowo odkrytej, częściowo zakrytej garderoby w nowoczesnym stylu.

Komentarze:

 

Oj, ile ja bym dała, żeby mieć miejsce nawet na mała garderobę! No ale cóż zrobić, mam nadzieję, że kiedyś się dorobimy i przy okazji nie skończy się wtedy tylko na opcji mini :D

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.