Urządzamy wyjątkową garderobę!

Garderoba jest coraz częstszym gościem w naszych domach, powoli staje się stałym elementem wnętrza. Wyjątkową garderobę można stworzyć w prosty sposób, wystarczy kupić luksusowe meble, by ta przestrzeń zyskała niesamowity walor estetyczny i funkcjonalny. 

Garderoby mogą przybierać różną postać i umiejscowienie. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości finansowych i przestrzennych. Zazwyczaj jest zlokalizowana w sypialni lub obok niej jako oddzielne pomieszczenie. Spotyka się też garderoby umiejscowione w pobliżu łazienki. Jednak zamknięte garderoby to rozwiązanie z poprzednich dekad. Najnowszym trendem jest zintegrowanie garderoby z wnętrzem sypialni, a nawet łazienki, a wszystko to na otwartej przestrzeni, zaakcentowane luksusowymi meblami. Kompromisem jest subtelne oddzielenie garderoby lekkimi ściankami bez drzwi.

Luksusowe meble. Drzwi do świata mody 

Garderoba traktowana jest niemalże jak sanktuarium, to przestrzeń wyszukanego designu. Wyglądają jak przepiękne, klimatyczne witryny modnych butików z najbardziej znanych, światowych ulic. Garderoby projektuje się na otwartej przestrzeni lub eksponuje się, oddzielając je od głównego pomieszczenia szklanymi drzwiami, sięgającymi od sufitu do podłogi. Całość wypełniona jest luksusowymi meblami, półki są podświetlone kolorowymi diodami lub LED-owymi listwami. Na półkach układa się akcesoria, ubrania i obuwie. Pomiędzy przedmiotami zostawia się wolną przestrzeń. Ozdobę wnętrza stanowią zarówno meble, jak i wyróżnione na nich akcesoria, kapelusze, krawaty, biżuteria, designerskie torebki i buty. Pojawiają się też relingi z wieszakami. Garderoba to coś więcej niż funkcjonalna szafa wykonana na wymiar. Takie wspaniałe, luksusowe meble do garderoby znajdziemy w ofercie salonu meblowego Olta Concept Store.

Klimatyczne dodatki w garderobie 

Aranżację garderoby dopełniają wyjątkowe dodatki i luksusowe meble. Przestrzeń zdobią stylizowane torby podróżne i walizki. Pojawiają się ozdobne pudła na kapelusze, pudełeczka z biżuterią. To także miejsce na wyszukane lustra wolnostojące, szezlong i puf w stylu glamour, obite mięciutkimi, pluszowymi tkaninami w soczystych barwach. To także dywan lub wykładzina wykonane z materiałów najwyższej jakości. Jeśli nie czujemy się na siłach samodzielnie zaprojektować tak wyjątkowe miejsce, warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz – ten wydatek z pewnością się opłaci.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.