Meble do pokoju dziecka DIY - sposób na unikalny wystrój pokoju malucha.

Meble i dodatki do pokoju dziecięcego są bardzo drogie. Wcale jednak nie trzeba wydawać fortuny, aby urządzić fantastyczne miejsce do zabawy, nauki i snu. Nasze dziecko może mieć pokój, jak z bajki. Kolorowy, zabawny, inspirujący i rozwijający wyobraźnię. Wystarczy odrobina zaangażowania i uwagi poświęconej zaprojektowaniu i stworzeniu mebli DIY. To fantastyczna zabawa, która wciąga i uzależnia. Kto raz wykonał samodzielnie jakiś mebel, będzie wciąż szukał nowych inspiracji.

Regały ze skrzynek
Każde miejsce do przechowywania jest w pokoju dziecięcym na wagę złota. Potrzebujemy pojemników i regałów, które pomieszczą wszystkie dziecięce skarby, a jest ich przecież nie mało. Nie musimy kupować gotowego regału, bo zrobienie go samodzielnie wcale nie wymaga wiele zachodu. Potrzebne nam będą drewniane skrzynki, które wykorzystywane są obecnie bardzo chętnie w rozmaitych projektach DIY. Nie musimy ich nawet malować. Surowe drewno może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Ale wystarczy puszka farby do drewna, aby nadać im pożądany kolor. Dziewczynki z pewnością zachwycone będą regałem w kolorze różowym. Do pokoju chłopca idealnie pasować będzie regał niebieski. Choć, tak naprawdę wszystko zależy od wystroju samego pomieszczenia i gustu dziecka. Skrzyneczki możemy konfigurować ze sobą w dowolny sposób np. stworzyć wysoki, wąski regał albo regał szeroki o mniejszej wysokości. Możemy ustawić go na podłodze albo zamontować na ścianie. Kilka wkrętów sprawi, że mebel będzie stabilny i trwały. 

Recykling meblowy
Recykling jest modny. Trend na wykorzystywanie starych przedmiotów i nadawanie im drugiego życia można wykorzystać również w pokoju dziecka. Meble, które zapewne wyrzucilibyśmy na śmietnik zyskają zupełnie nowy wygląd. Przejdą prawdziwą metamorfozę. Stara komoda, stolik nocny, nieciekawa półka. Każdą z tych rzeczy możemy przemalować. Eksperymentujmy z kolorami i rodzajami farb. Wykorzystajmy popularną w dziecięcych pokojach farbę tablicową i stwórzmy komodę, której drzwiczki posłużą małemu artyście.

Przejrzyjmy szeroki asortyment różnego rodzaju oklein, które pozwalają dosłownie w kilka chwil odmienić każdy mebel. Znajdziemy wśród nich okleiny z bajkowymi motywami albo typowo dziecięcymi wzorami i kolorami. Poszperajmy na aukcjach internetowych lub w antykwariatach wyszukując ciekawe uchwyty do mebli. Takie niewielkie detale mogą całkowicie zmienić charakter mebla. Zwykły stolik nocny przemalowany na niebiesko z uchwytem kształcie kotwicy stanie się fantastycznym dodatkiem do pokoju urządzanego w stylu marynarskim, a krzesełko z maleńką koroną zamontowaną na oparciu uzupełni pokój księżniczki. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.