Na co zwracać uwagę wybierając meble do pokoju dziecka ?

meble do pokoju dzieckaPoszukując mebli, które powinny zagościć w pokoju dziecięcym, musimy zwracać uwagę na przynajmniej kilka kwestii związanych z ich wyborem. Na pierwszy plan wysuwa się to, że meble powinny być proste i bezpretensjonalne, dziecko musi bowiem czuć się zarówno pewnie, jak i bezpiecznie w ich otoczeniu. Jeśli pokój charakteryzuje się niewielką przestrzenią, warto pomyśleć o meblach mobilnych. Rozwiązania tego typu charakteryzuje wielość funkcji i lekkość, gdy więc tylko pojawia się taka potrzeba, jesteśmy w stanie wpływać na zmianę ich przeznaczenia.

Nie wolno zapominać i o tym, że pewne rozwiązania w pokoju dziecięcym przydają się znacznie bardziej niż inne, Możemy zrezygnować z ozdobnej witryny, nie powinniśmy jednak zapominać o regałach, półkach oraz pudełkach. Wskazane jest przy tym zainstalowanie ich na wysokości pozwalającej dziecku na samodzielne dotarcie do wszystkich ich zakamarków. Niestety, dziecko nigdy nie zaniecha prób, jeśli zaś półki będą zbyt wysoko, może zrobić sobie krzywdę. Pojemniki na zabawki nie muszą zresztą wcale zajmować zbyt dużo miejsca, znakomicie sprawdzają się bowiem również jako siedzisko. Innym ciekawym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest zawiedzona na ścianie płyta, dzięki której pokój może zmienić się w pracownię malarską. Płyta może pełnić zresztą również funkcję tablicy korkowej stając się miejscem, w którym pojawiają się najnowsze efekty twórczej pracy malucha.

Dostosowanie do wzrostu dziecka powinno być cechą wszystkich mebli, na szczególną uwagę zasługuje jednak w tym kontekście krzesło oraz stół. Dziecko spędza dużo czasu przy stole nawet, gdy nie chodzi jeszcze do szkoły, a brak troski o jego komfort i bezpieczeństwo może skutkować już choćby wadami postawy. Szukając miejsca dla biurka należy zrezygnować z umieszczania go pod samym oknem. Problemem może być nie tylko przeciąg i zmieniająca się temperatura, ale i świat zewnętrzny odciągający od nauki.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.