Meble łazienkowe - poznaj najnowsze trendy 2017

Urządzenie przyjemnej łazienki, w której chętnie zrelaksujemy się i zadbamy o swoje ciało to nie lada wyzwanie. Poza względami praktycznymi, bardzo ważna jest estetyka i aranżacja wnętrza. Jeśli nasza łazienka ma być nowoczesna, warto przyjrzeć się obecnie panującym trendom. Oczywiście z meblami łazienkowymi sprawa ma się inaczej niż z modą, która zmienia się co sezon. Pewne sprawdzone rozwiązania przyjęły się na stałe w przestrzeniach łazienkowych, nie znaczy to jednak, że projektanci mebli nie wprowadzają innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych form. Jeśli chcecie odświeżyć swoją łazienkę zgodnie z panującymi w tym roku trendami, oto ich krótkie podsumowanie.

Na przestrzeni lat możemy zaobserwować wyraźną zmianę w podejściu do projektowania i wyposażenia łazienki. O ile wcześniej stawiano na jej funkcję, nie skupiając się zbytnio na warstwie estetycznej, to obecnie coraz częściej pomieszczenia te są kreowane jako miejsca relaksu i wytchnienia. Pod względem aranżacyjnym widać wyraźnie, że przestrzeń ta bardziej przypomina przytulny pokój, który kompozycyjnie przenika się z całym domem. Stąd duża ilość drewna, wprowadzenie szafek, regałów lub półek, które pozwalają łatwo schować całe wyposażenie i nadać więcej przestrzenności. Same sanitariaty mają coraz ciekawszą formę, niejednokrotnie przypominając rzeźbę. A jakiego rodzaju meble są dzisiaj na topie?

W zgodzie z naturą
Jak już wspomniano obecnie łazienka ma być przede wszystkim miejscem odprężenia, gdzie oddamy się pielęgnacji i zadbamy o swoje ciało, ale i ducha. Właśnie dlatego w pomieszczeniach tych zagościło wszystko to, co kojarzy się z naturą. Co bowiem kojarzy się z relaksem i wytchnieniem? Gorąca kąpiel pośród drewna i roślin. Jeśli chodzi o materiał to króluje drewno, które w nowoczesny sposób łączy się z lakierowanymi płytami i metalowymi elementami. Ponadto do modnych, „naturalnych” materiałów należy kamień i beton. Takie ciężkie elementy można zestawić z lżejszymi i tak kamienny blat może stać na lekkich, metalowych nóżkach. Właśnie przenikanie się kontrastowych form jest obecnie bardzo modne. Dotyczy to również kolorów. Naturalne barwy, jak szarości, beże, brązy i grafity można zestawić z zielenią i bielą. Całość ma budować poczucie bliskości z naturą. Bardzo ważne jest wrażenie ciepła i przytulności, dlatego dobrze postawić na drewniane szafki pod umywalkę, półki czy stolik.

Łazienka w 3D
Tak jak kino przeżywa rewolucję 3D, tak i łazienka. Każdy, kto chce nadać swojej łazience niebanalnego i oryginalnego klimatu może zdecydować się na motywy dekoracyjne ze strukturą 3D. W ten sposób można łatwo osiągnąć niepowtarzalny styl. Taką trójwymiarową strukturę można wprowadzić różnymi drogami: albo wykorzystując płytki, albo meble. W pierwszym przypadku stworzymy idealne tło pod proste, minimalistyczne meble o podkreślonej konstrukcji. W drugim, możemy zdecydować się na meble, które posiadają trójwymiarową powierzchnię, co ożywia i dynamizuje ich bryłę. W ten sposób na powierzchni drzwi szafki uzyskamy ciekawą, geometryczną grę cieni i światła.

Nieoczywiste połączenia
Współcześni projektanci chętnie czerpią z wzornictwa lat 60. i 70. XX w. Nie chodzi o tworzenie retro klimatu, a o unowocześnienie tych atrakcyjnych wizualnie form. Stąd bardzo modne jest łączenie elementów tradycyjnych z nasyconymi kolorami i geometrycznymi wzorami. Równie często możemy spotkać się ze śmiałym łączeniem różnych stylów i tak tradycyjna forma mebla, przełamana jest mocnym akcentem kolorystycznym czy wykończeniowym.

Komentarze:

 

Świetny artykuł, oby tak dalej! Zgoda z naturą, łazienka 3D, trochę jestem w szoku,a le strasznie mi się zarazem te nowe rzeczy podobają!

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.