Jak wybrać podajniki na papier toaletowy

Aranżacja każdej łazienki, czy toalety wymaga zastosowania wielu przemyślanych rozwiązań, w tym wyboru potrzebnych akcesoriów. Jednym z takich niezbędnych elementów wyposażenia jest podajnik papieru toaletowego, który spełnia dwa istotne zadania. Po pierwsze umożliwia łatwy pobór papieru, po drugie natomiast zapewnia odpowiednie warunki sanitarne, zabezpieczając resztę rolki przed dostępem szkodliwych patogenów, przede wszystkim bakterii oraz wirusów.

Rodzaje podajników ze względu na wielkość

Dokonując wyboru konkretnego modelu pojemnika na papier toaletowy należy uwzględnić kilka kryteriów. Pierwszym z nich jest jego wielkość, a ściślej mówiąc rozmiar rolki, którą można w nim umieścić. Biorąc to pod uwagę, wyróżnia się podajniki do:

  • małych rolek
  • rolek mini jumbo
  • rolek midi jumbo
  • rolek maxi jumbo

Powyższe typy różnią się pomiędzy sobą liczbą i średnicą rolek, które pomieszczą. Wielkość podajnika powinna być przede wszystkim dostosowana do liczby osób korzystających z toalety, co z kolei zależy od przeznaczenia budynku, w którym znajduje się łazienka. Inne bowiem rozwiązanie sprawdzi się w prywatnym domu bądź mieszkaniu, inne z kolei będzie odpowiednie do zastosowania w publicznej toalecie. W tym ostatnim przypadku optymalnym wyborem będzie zakup większego pojemnika, który pomieści rolkę papieru toaletowego o dużej średnicy, przez co nie będzie konieczności jej częstej wymiany. Niektórzy administratorzy publicznych szaletów, celem ochrony przed kradzieżą, decydują się na montaż podajników zamykanych specjalnym kluczykiem.

Podział podajników ze względu na materiał obudowy

Chociaż pojemniki na papier toaletowy są częściej spotykane w toaletach użyteczności publicznej, właściciele domów i mieszkań także decydują się na tego typu rozwiązanie. Dla osoby prywatnej kryterium ważniejszym niż rozmiar dozownika będzie natomiast gatunek tworzywa, z jakiego został on wyprodukowany. Pod tym względem wyróżnia się:

  • podajniki ze stali szlachetnej (matowej lub polerowanej)
  • podajniki plastikowe

Każdy rodzaj tworzywa posiada swoje zalety, ale również wady. Stal szlachetna charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i nadaje wnętrzu elegancki wystrój, ale jest dość droga, a w wersji polerowanej trudna w utrzymaniu czystości. Z kolei plastik jest łatwy w zachowaniu czystości i znacznie tańszy od stali, ale mniej wytrzymały i nieodporny na zarysowania.

Aranżując wnętrze, wskazane jest raczej, aby wszystkie akcesoria były wykonane z tego samego materiału. W ten sposób zachowamy estetyczną spójność wystroju pomieszczenia. Wybór gatunku tworzywa podajnika będzie przede wszystkim zależny od miejsca lokalizacji łazienki lub toalety, pełniącej funkcję prywatną lub publiczną.

Ciekawą ofertę podajników do papierów toaletowych znajdziecie na: https://sanjo.pl/pojemniki-na-papier

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.