Oświetlenie salonu

Każde pomieszczenie w domu powinno być należycie oświetlone, co nie pozostawia żadnych wątpliwości. Szczególnie wiele możliwości w tej kwestii mamy w przypadku salonu, który to jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w każdym domu. Powinniśmy więc dokładnie przeanalizować jakie rodzaje oświetlenia najbardziej nadawać się będą do tego pokoju.

Zanim zaczniemy wymieniać i analizować konkretne typy oświetlenia, warto zwrócić uwagę na ogólne porady ekspertów w dziedzinie doboru lamp.  Najważniejsze jest tutaj połączenie kilku rodzajów oświetlenia, bowiem jedno źródło może być niewystarczające. Szczególnie ważne jest umieszczenie lamp w tych miejscach w salonie, gdzie dużo się czyta, a zrezygnować z nich w przestrzeni przeznaczonej do relaksu i odpoczynku. Warto zastanowić się nad specjalnym urządzeniem, jakim jest ściemniacz światła, ułatwiający regulację oświetlenia.

Najczęściej stosowanymi rodzajami lamp do salonu są te wiszące, czyli żyrandole. Umieszcza się je w centrum pomieszczenia, aby światło równomiernie docierało do każdego zakątka. Jest to dodatkowo bardzo ciekawy element dekoracyjny – piękne żyrandole potrafią znacząco podnieść komfort w pomieszczeniu. Popularne są także lampy stojące, których głównymi zaletami są niewielka powierzchnia użytkowa, a także możliwość postawienia ich w jakimkolwiek miejscu w salonie. Alternatywą dla nich są kinkiety, czyli niewielkie lampki wieszane na ścianach i podkreślające np. lustro czy obrazy. Warto zainwestować również w lampy stołowe, których kilka potrafi nie tylko należycie rozjaśnić salon, ale także nadać mu charakteru i przytulnego, wyjątkowego klimatu.

Komentarze:

 

W dobre oświetlenie w salonie zdecydowanie warto zainwestować, i czas, aby to zaplanować, i pieniadze już na same zakupy

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.