Oświetlenie salonu, jakie lampy wybrać?

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu, ponieważ to właśnie w nim przyjmujemy gości i zazwyczaj jadamy obiady. Nowoczesny salon powinien się wyróżniać nie tylko wystrojem wnętrz, ale przede wszystkim oświetleniem. W tym artykule postaramy się Wam przedstawić halogeny oraz punktowe żarówki LED. Zapraszamy do lektury.

Kilka źródeł światła

W salonie powinny być przynajmniej dwa źródła światła, ponieważ w porze wieczornej nie możemy świecić centralną żarówką. Dobrze będzie, jeśli na środku sufitu zamontujemy świetlówki kompaktowe lub bardziej nowoczesne - żarówki LED. Są energooszczędne i choć kosztują sporo, to zwracają się po kilku latach.
 

W ostatnich latach bardzo modne jest oświetlenie punktowe. Zazwyczaj montuje się je w podwieszanym suficie. Takie oświetlenie prezentuje się bardzo ładnie i możemy je wykonać z żarówek LED, które są bardziej wytrzymałe od listew i paneli tej samej technologii. Montaż takich żarówek jest stosunkowo prosty, ale ich zadaniem wcale nie będzie oświetlenie pomieszczenia. Będą dawać delikatne, nieco przytłumione światło. Możemy wybrać wiele wariantów kolorystycznych, jeśli zależy nam na efekcie "wow".

Postaw na LED

Nie oszukujmy się - trudno o lepsze lampy, niż ledowe. Są bardzo energooszczędne, wytrzymałe i choć kosztują sporo, to już w pierwszym miesiącu od zakupu widzimy różnicę w rachunkach za prąd.

 

 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.