Funkcjonalne meble do przedpokoju

Przedpokój to pierwsze miejsce, z jakim stykają się nasi goście wchodzący do domu. Warto zatem zadbać o to, aby miejsce to było zawsze czyste i sprawiało dobre pierwsze wrażenie. Przedpokój należy więc zaplanować tak, aby rzeczy codziennego użytku miały swoje miejsce. Oczywiście poza funkcjonalnością ważny jest też charakter tego często pomijanego w ogólne aranżacji wnętrza. Warto zatem poświęcić chwilę uwagi i pomyśleć nad funkcjonalnym i przy okazji estetycznym zagospodarowaniu tego miejsca dobierając właściwie meble. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Niestety przedpokój z uwagi na swoją funkcję użytkową i z reguły niewielką powierzchnię jest często przez nas zaniedbywany. A przecież to miejsce w domu jest jak wstęp, zapowiedź dalszej aranżacji wnętrz. Planując więc dekorację przedpokoju warto postawić na meble, które spójnie łączą funkcjonalność z estetyką. Czasem zrezygnować z szablonowych rozwiązań na rzecz bardziej efektownych, a przy tym równie użytecznych. Propozycje dostępnych na rynku mebli i rozwiązań do przedpokojów wyraźnie pokazują, że przestrzeń wejściowa przestaje być jedynie miejscem do wieszania ubrań. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych odpowiedników tradycyjnych regałów i szafek, które przystosowane są do tej części domu.

Co brać pod uwagę?
O doborze mebli do przedpokoju decyduje dostępna przestrzeń. Na szczęście są rozwiązania, które nie zajmują zbyt wiele miejsca w dość wąskiej przestrzeni i ułatwiają korzystanie z przedpokoju. Planując aranżację przedpokoju warto pomyśleć o miejscu na ławkę. Mebel z funkcją siedziska, ułatwiającego zakładanie i zdejmowanie butów posłużyć może posłużyć jako schowek na przedmioty, których nie chcemy eksponować w przedpokoju. Siedzisko takie może być obite efektownym materiałem lub pikowane, co wniesie do tej strefy odrobinę elegancji. W przedpokoju warto też znaleźć miejsce na wąski stolik. Dobrze sprawdzają się tu stoliki konsolowe z szufladami. Taki mebel przyda się do odkładania kluczy, toreb czy korespondencji. Zamiast stolika w przedpokoju można ustawić komodę, która będzie się dobrze prezentowała i pomieści większą ilość przedmiotów. Wybierając model pamiętajmy, aby pozostawić wokół mebla około 90 cm wolnej przestrzeni na swobodne przejście. Dobrym rozwiązaniem jest stolik lub komoda o półkolistym kształcie, co sprawi, że łatwiej będzie nam przejść obok ustawionego pod ścianą mebla.

Tradycja lub nowoczesność
Jeśli nasz dom urządzony jest w stylu skandynawskim zadbamy o to, aby przedpokój był tego zapowiedzią. Na szczęście rynek oferuje całe bogactwo mebli w różnych kolorach i wykonanych z różnych materiałów. Klasyczny drewniany regał, vintage’owy wieszak i ciekawy plakat stworzą przytulną atmosferę już na wejściu. Warto szukać rozwiązań innowacyjnych, jak np. szafy obrotowe do przedpokoju. Specjalne szafy z garderobą, gazetownikiem i buciarką mogą być wykonane z blachy stalowej co świetnie sprawdzi się we wnętrzach typu loft.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.