Jesienne akcesoria do przedpokoju - co warto mieć?

Wbrew pozorom, przedpokój jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu. To tutaj przechowujemy przedmioty, które zabieramy ze sobą w momencie wychodzenia z mieszkania. Dlatego też w przedpokoju powinny znaleźć się praktyczne akcesoria, które pomagają w codziennych czynnościach. Przemyślana aranżacja przedpokoju ważna jest zwłaszcza jesienią. Jakie rzeczy powinny znaleźć się w przedpokoju w okresie jesiennym? Oto krótki poradnik.

Jesień to czas, kiedy wkładamy coraz cieplejsze ubrania. Ilość garderoby używanej na co dzień jest zdecydowanie bardziej obszerna niż latem. Dlatego podstawowym elementem wyposażenia przedpokoju musi być pojemny wieszak. Wieszaki możemy zarówno zamontować na ścianie, jak również wstawić gustowny wieszak stojący. Wieszak to idealne miejsce do przechowywania płaszczy, kurtek czy bluz. Pamiętajmy, by wieszak miał odpowiednią nośność, by bez problemu utrzymał ciężar ubrań noszonych jesienią. 

W przedpokoju bardzo ważna jest szafa. Pamiętajmy, by nie wkładać do niej zmoczonych deszczem ubrań, lecz najpierw pozostawić je do wyschnięcia. Można użyć w tym celu wspomnianego wyżej wieszaka. Dopiero, gdy ubrania całkowicie wyschną, możemy umieścić je w szafie. W przedpokoju przyda się także komoda na podręczne przedmioty. 

Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego przedpokoju jest lustro. Dobrze, by w lustrze mieściła się cała postać. Duże lustro jest polecane zwłaszcza dla małych przedpokojów, ponieważ ma zdolność do optycznego powiększania pomieszczenia. Jesienią, gdy zwiększa się ilość przedmiotów i części garderoby przechowywanych w przedpokoju, duże lustro pozwoli na nadanie pomieszczeniu lekkości i nowoczesnego stylu. 

Świetnym pomysłem jest umieszczenie w przedpokoju miejsca przeznaczonego na parasole. Parasol jest nieodłącznym towarzyszem jesiennych spacerów. Aby uchronić podłogę w przedpokoju przed zniszczeniem, warto wkładać mokre parasole do specjalnie przygotowanego pojemnika. Pojemnik na parasole może być przy tym eleganckim elementem dekoracyjnym i stanowić ciekawe zwieńczenie aranżacji przedpokoju. 

Niezwykle praktycznym elementem wyposażenia przedpokoju jest szafka na buty. Szafka na buty sprawdza się w ciągu całego roku, lecz jesienią jest szczególnie przydatna. Ważne są odpowiednie wymiary takiej szafki, by bez problemu mieściły się w niej wysokie buty z cholewkami. Trzymanie butów w jednym miejscu uchroni nas przed powstawaniem na podłodze bałaganu, jak również pozwoli uchronić podłogę przed zniszczeniem z powodu wilgoci. 

Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest wygospodarować w przedpokoju odpowiednie miejsce do siedzenia. Pomoże nam to w wygodnym zakładaniu i zdejmowaniu butów oraz w czynnościach pielęgnacyjnych. Miejsce do siedzenia nie musi być duże – ważne, by bez problemu zmieściła się na nim jedna osoba. Dobrze jest nie kłaść na nim ubrań i innych przedmiotów, aby w każdej chwili można było z niego skorzystać.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.