Kolorystyka kuchni

Decydując się na oryginalną aranżację kuchni, często zastanwiamy się jakie kolory będą idealnie dopasowane, komponując się z meblami oraz innymi elementami jej wykończenia. Odpowiedni dobór kolorów niestety nie jest sprawą łatwą - spójna aranżacja kuchni pod względem kolorystycznym wymaga sporej wiedzy, ale też kreatywności. Wiele osób stawia przede wszystkim na mocne, kontrastowe kolory ścian, przykuwające wzrok, inni natomiast wolą jednak kolory bardziej stonowane.

Jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie w naszej kuchni zabudowy kuchennej posiadającej ciemniejsze odcienie, warto postawić na jasne ściany. Dzięki temu uzyskamy pożądany kontrast kolorystyczny - biel będzie wydawać się jeszcze bielsza, czystsza, a odcienie naszych mebli będą jeszcze bardziej intensywne. Jeżeli stawiamy na styl nowoczesny, warto pomalować któryś z elementów na żywy kolor. Może to być na przykład słup konstrukcyjny, czy komin wentylacyjny. Wiele osób decyduje się także na pomalowanie jakiegoś fragmentu ściany w intensywnym, żywym kolorze. W takim wypadku warto zapamiętać, że pionowy pas doprowadzi do optycznego podniesienia sufitu, a poprzeczny pas zwiększy szerokość ściany. Decydując się na intensywny kolor ścian, musimy również pamiętać, że odkryje on wszystkie niedoskonałości wnętrza.

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się wesołe kolory w kuchni, a więc odcienie pomarańczy, gruszki, czy brzoskwini. Odcienie takie wywołują przede wszystkim bardzo pozytywny, ciepły nastrój. Kojarzą się od razu z najmilszą porą roku, jaką jest lato. Decydując się na oranżowe kolory w kuchni, warto wybrać jasne meble oraz inne elementy wyposażenia, najlepiej w odcieniach bieli, bądź kremowe.

Uniwersalne farby dedykowane do kuchni zagwarantują nam jednolitą, bardzo dobrą siłę krycia - okażą się idealne w przypadku, kiedy będziemy chcieli dobrze pokryć tynk, tapetę, drewno, czy gładź gipsową. farby te mają bardzo dobrą przyczepność, ponadto chronią przed wszelkimi przebarwieniami. Dla uzyskania efektu świeżości w naszej kuchni, warto natomiast postawić na odcienie pastelowe. Niebieski kolor uspokoi, różowy ociepli i rozweseli wnętrze. pastelowe kolory najlepiej łączyć z białymi szafkami, sufitem, bądź roletami.

Komentarze:

 

Moim zdaniem w kuchni to tylko jasne kolory!!

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.