Tapeta do kuchni?

Zazwyczaj jest tak, że tapeta kojarzy się nam z takimi pomieszczeniami jak przykładowo salon, sypialnia czy pokój dziecięcy, nigdy zaś z kuchnią lub łazienką. I rzeczywiście jeśli chodzi o tapety starego typu - zwyczajne, papierowe to kompletnie nie nadają się one do kuchni i łazienki, bowiem jak wiadomo papier nie jest odporny ani na brud ani też tym bardziej na wilgoć, czego w wyżej wspomnianych pomieszczeniach nie brakuje.

Niemniej jednak jeśli lubimy tapety to wcale nie musimy rezygnować z nich w omawianych pomieszczeniach. Jak to możliwe? Obecnie istnieje bowiem kilka rodzajów tapet, które są bardzo trwałe, elastyczne i co najważniejsze odporne na wilgoć i wszelkie zabrudzenia. Jeśli więc zdecydowaliśmy się na tapetę do kuchni lub łazienki warto postawić na taką pokrytą laminatem, który ochroni tapetę przed odpadaniem pod wpływem wilgoci i pozwoli nam ją swobodnie zmywać gdy się zabrudzi.

Równie godne uwagi są tapety winylowe. Nie tylko są one odporne na wilgoć i zabrudzenia, ale dodatkowo wspaniale nadają się do ścian, których powierzchnia nie jest idealnie równa. Decydując się zatem na ten rodzaj tapety nie będziemy musieli się przejmować pewnymi niedoskonałościami naszej ściany, bo tapeta winylowa bardzo dobrze poradzi sobie z ich zamaskowaniem. Naturalnie tapetę trzeba odpowiednio położyć, jeśli bowiem zrobimy to źle, to nawet najlepszej jakości tapeta może zacząć nam odpadać ze ściany. Równie ważny co sama tapeta jest klej, który powinien być dobrany stosownie do rodzaju tapety. Innego kleju będziemy musieli w końcu użyć przykładowo do tapety papierowej, a innego do winylowej, innego do tapety na flizelinie, a jeszcze innego do tapety z włókna szklanego i należy o tym pamiętać.

Komentarze:

 

Oj, moim zdaniem tapeta w kuchni to jest, delikatnie mówiac, troszkę nieporozumienie ;)

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.