Jak dbać o czystość kuchni i sprzętów kuchennych?

Choć być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, prawda jest taka, że nasza domowa kuchnia jest miejscem bardzo szczególnym. Dlatego też musimy o nią odpowiednio zadbać. W jaki sposób to zrobić? Po pierwsze trzeba ją właściwie urządzić. To, w jaki sposób rozmieścimy w niej wszystkie meble kuchenne oraz inne sprzęty w dużym stopniu będzie wpływało na funkcjonalność pomieszczenia kuchennego i na to na ile, będziemy mogli swobodnie poruszać się tam w trakcie przygotowywania posiłków. Z kolei na nasze samopoczucie silnie będzie wpływać przykładowo kolorystyka kuchni oraz jakość jej oświetlenia.

O takim temacie jak urządzanie kuchni tak na dobrą sprawę można by napisać książkę i to nie jedną. Niemniej, niesamowicie ważne jest to, aby właściwie zadbać o kuchnię i wszystko to co się w niej znajduje, kiedy już jest ona w pełni gotowa i wyposażona. Jako że, jak już zostało wyżej wspomniane, kuchnia jest miejscem, w którym przygotowujemy posiłki dla siebie i swoich bliskich, a także właśnie tutaj przechowujemy żywność, musi ona być zawsze czysta i zadbana. Kontakt żywności, którą zamierzamy zjeść, z jakimkolwiek brudem i bakteriami jest absolutnie wykluczony, bowiem mogłoby to bardzo niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Wobec tego musimy koniecznie pamiętać o tym, że kuchnię należy bardzo dokładnie sprzątać.

Czysta podłoga (najlepiej panele czy płytki, bo w dywanie bakterie miałyby fantastyczną sposobność do rozwoju), czyste półki i szafki, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, zmywarka do naczyń oraz oczywiście lodówka to absolutna podstawa. Obecnie do każdego z tych sprzętów możemy dostać rewelacyjne środki czyszczące. Jeśli zauważymy przykładowo, że w naszej lodówce coś brzydko pachnie choć w zasadzie w tym momencie nie ma tam nic co taki zapach mogłoby wywoływać (ryba, swojskie wędliny itp) jest to wyraźny sygnał do tego, że lodówkę najwyższy czas umyć. Podobnie jest z piekarnikiem. Pieczemy tam bowiem zarówno ciasta jak i mięsa. Jeśli przypadkiem tłuszcz będzie kapał na spód piekarnika, koniecznie od razu po pieczeniu piekarnik musimy dokładnie wyszorować. Jeśli chodzi o zmywarkę, tutaj mamy taki komfort, że niejako sama się ona czyści. My musimy jednak zakupić odpowiednie płyny, tabletki i odkamieniacz.

Komentarze:

 

Dobra chemia do czyszczenia to jest podstawa moim zdaniem, nie ma na niej sensu jakos bardzo oszczędzać

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.

Polecamy:

Lampy ogrodowe