Najlepsze pomysły na białą kuchnię!

Dodanie bieli do pomieszczenia sprawia, że wygląda ono przestronnie i schludnie. Ponadto to kolor, który dzięki swej uniwersalności nie wychodzi z mody (i pewnie nigdy nie wyjdzie!). Decydując się na aranżację z wykorzystaniem białych motywów, możemy być pewni, że będzie stylowo i przytulnie, a do tego na czasie.

Biała kuchnia – nowoczesny, minimalistyczny trend

Po wielu latach do łask wróciły m.in. białe aranżacje kuchni, które idealnie wpasowują się w minimalistyczny trend wnętrzarski. Wielu powie, że biel sprzyja w tworzeniu zimnego, ascetycznego charakteru, ale to nie do końca prawda – wystarczy dodać kilka kolorowych dodatków lub doniczek z kwiatami, aby przełamać chłodną stagnację. Jeśli całkowicie postawimy na biały kolor, łącząc ze sobą  biel mebli kuchennych (stół, fronty szafek, zabudowa), ścian oraz podłogi, to właśnie te drobne detale będą stanowić o efekcie końcowym - https://www.paradyz.com/blog/biala-kuchnia-z-jakimi-kolorami-i-dodatkami-ja-polaczyc/.

Inspiracje aranżacyjne z białym kolorem

Jak powszechnie wiadomo mariaż bieli z drewnem prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Wybierając taką kombinację barw, otwieramy sobie furtkę do niczym nieskrępowanej swobody w tworzeniu aranżacji białej kuchni. Dzięki uniwersalności takiego połączenia możemy po swojemu zdefiniować charakter pomieszczenia poprzez wybranie uchwytów do szafek, koloru, deseniu i faktury ścian, a także oświetlenia.

Inny ciekawy zabieg to połączenie intensywnego koloru z bielą. Wyeksponowanie nasyconej, butelkowej zieleni (np. na szafkach) przez zastosowanie neutralnych elementów wokół (jak np. strukturalne, białe płytki ceramiczne na blacie - https://sklep.paradyz.com/produkt/favaro-bianco-sciana-struktura-mat-9-8x29-8-29-8x9-8/4900) sprawi, że kuchnia nabierze świeżości i lekkości.

Biała kuchnia to bardzo modne rozwiązanie, które dzięki swej uniwersalności pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni w domu. Decydując się na aranżacje w tym ponadczasowym stylu, możemy być pewni, że kuchnia będzie wyglądała trendy i cieszyła nasze oczy przez wiele lat.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.