Mała, ale funkcjonalna. Urządzamy kuchnię

Wydaje się, że w małej kuchni nie można liczyć na wygodne gotowanie. Receptą na taką przestrzeń są meble kuchenne wykonane na wymiar, które pozwolą w funkcjonalny sposób wykorzystać każdy centymetr. Ponadto warto postawić na rozwiązania optycznie powiększające przestrzeń.

Projekt kuchni o niewielkich rozmiarach musi być dobrze przemyślany. Tu nie ma miejsca na błędy aranżacyjne – przy tak małym pomieszczeniu obniżenie funkcjonalności będzie ogromne. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz, który ma doświadczenie w projektowaniu takich przestrzeni. Kluczem do sukcesu są dobrze dobrane meble kuchenne.

Meble kuchenne: na wymiar czy gotowe?

Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Gotowe meble kuchenne dobrze sprawdzają się w kuchniach o klasycznym układzie. Ich niezaprzeczalną przewagą jest również cena. W przypadku mebli kuchennych wykonywanych na wymiar można wskazać jedynie jedną wadę – koszt całej usługi jest dużo wyższy niż zestawów ze sklepów meblowych. Ale tutaj zyskujemy wyższą jakość i idealne dopasowanie do wymiaru kuchni, połączone z funkcjonalnością na najwyższym poziomie. Co wydaje się niezwykle istotnym kryterium dla małej kuchni. A do tego w całym projekcie zostaną uwzględnione nasze indywidualne upodobania. Wiele osób, zwłaszcza tych namiętnie gotujących, obawia się, że nie uda się zmieścić wszystkich niezbędnych sprzętów. Wybierając meble kuchenne dostosowane do możliwości lokalowych możemy być spokojni, że przestrzeń zostanie zaplanowana tak, by znalazło się miejsce na wszystkich potrzebne sprzęty. Jednym z takich patentów jest umieszczanie ich w pionowych słupkach, dzięki temu można „zaoszczędzić” miejsce. Ciekawe rozwiązania w swojej ofercie posiada firma Stolkar.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Mała kuchnia wymaga specjalnego traktowania. Oprócz mebli kuchennych wykonanych na wymiar, warto również zastosować kilka trików, które optycznie powiększą przestrzeń. Podstawą takiej aranżacji są jasne barwy, które będą konsekwentnie zastosowane w całym wnętrzu. Oczywiście nie oznacza to, że musimy postawić na jeden kolor – można je ze sobą jak najbardziej łączyć, ograniczając przy tym intensywne barwy, które można wprowadzić, ale tylko w dodatkach. Ponadto warto wiedzieć, że w małych pomieszczeniach lepiej sprawdza się styl minimalistyczny, prosty i oszczędny w formie.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.