Piekarnik do zabudowy w stylu retro

piekarniki retro

Gdy mowa o aranżacji wnętrz, obecnie mamy więcej opcji, niż kiedykolwiek wcześniej. Nie inaczej jest z samymi kuchniami, które staramy się urządzać już nie tylko w sposób praktyczny, ale również zniewalający pod względem estetycznym. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na to, by wybrać kuchnię w stylu retro.

Aby to zrobić, musimy zdecydować się na dwa najbardziej istotne elementy – meble w stylu retro oraz sprzęt kuchenny i wyposażenie w stylu retro. Na szczęście w obu przypadkach nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem produktów, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Istotnym wyborem okaże się również piekarnik do zabudowy, bowiem w jego wypadku również musimy zdecydować się na piekarnik retro. Co musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na jego zakup?

Jak wybrać piekarnik do zabudowy w stylu retro?

Piekarniki do zabudowy to obecnie najchętniej wybierane przez klientów modele, podobnie jest w przypadku, gdy decydujemy się na piekarniki retro – w tej kategorii również królują modele do zabudowy.

Nie możemy zapominać, że funkcje takiego piekarnika obejmują również aspekty dekoracyjne. Dopasujemy więc go do całej kuchni, aby nie okazało się, że kompozycyjnie wybija się on i to znacznie. Zwłaszcza w przypadku piekarników retro jest to ważne – nie odnajdą się one dobrze w każdej kuchni. Zwracajmy uwagę na detale oraz zdobienia, to sprawi, że nasz piekarnik będzie prezentował się naprawdę atrakcyjnie i zwróci na siebie uwagę naszych gości.

Funkcjonalność piekarnika retro

Piekarnik retro, poza tym, że swoim wyglądem odnosi się do przeszłości, powinien posiadać wszystkie nowoczesne funkcje, jakie standardowo znajdujemy w piekarnikach do zabudowy. Oczywiście w tym przypadku warto dopasowywać model do naszych preferencji, zwłaszcza gdy wiemy, że poszczególne funkcje nie będą przez nas wykorzystywane – wtedy nie ma sensu za nie dopłacać, jednocześnie nie powinniśmy na piekarniku oszczędzać i decydować się jedynie na opcję minimum, bowiem to od jego możliwości zależy to, jak dużo będziemy mogli ugotować czy upiec w naszej kuchni. W obecnych czasach powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na:

Termoobieg – to on rozprowadza ciepłe powietrze po całym piekarniku. Dzięki temu mamy pewność, że potrawa będzie piec się równomiernie, co nie jest tak oczywiste, gdy mamy standardowy piekarnik z grzaniem góra/boki. Termoobieg sprawia również, że potrawa będzie na pewno dopieczona, dodatkowo nie będziemy musieli obawiać się o jej wilgotność. Plusem też jest fakt, że termoobieg jest ekonomiczny – pieczenie z nim trwa krócej, a 160 stopni pieczenia z termoobiegiem odpowiada 180 stopniom w standardowym piekarniku bez termoobiegu.

Grill – idealna opcja dla tych, którzy po prostu potrawy z grill lubią. Przydatna, gdy rozstawienie grill standardowego jest utrudnione, co tyczy się głównie mieszkańców miast. Jeżeli lubimy kiełbaski, mięsa czy np. kurczaka z grill, koniecznie zwróćmy na niego uwagę.

Funkcja mikrofali – przydatna, gdy chcemy posiadać tylko jedno urządzenie, co może być konieczne głównie wtedy, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca w kuchni lub stawiamy na jej minimalizm.

Termosonda – idealna opcja, jeżeli nie chcemy, by potrawa np. zbytnio się przypiekła. Wbicie termosondy, czyli elektronicznego termometru, umożliwia nam kontrolowanie temperatury danej potrawy w jej wnętrzu.

Piekarniki do zabudowy marki Lofra

Jeżeli poszukujesz piekarnika do zabudowy w stylu retro, sprawdź ofertę marki Lofra. To perfekcyjne połączenie estetyki z dawnych lat, z najnowocześniejszymi funkcjami, dzięki czemu produkty z jednej strony idealnie sprawdzą się w kuchniach w stylu retro, dodatkowo znakomicie wyróżniając się i prezentując doskonale od strony estetycznej, jednocześnie dostarczając nam najnowocześniejsze technologie, tak przydatne każdego dnia.

Piekarniki do zabudowy marki Lofra oferują aż 9 programów, takich jak grill czy termoobieg a dodatkowo posiadają znaczną pojemność, co sprawdzi się w przypadku naprawdę dużych rodzin lub sporych rodzinnych spotkań. Dodatkowo, pokrętła urządzeń długo pozostają chłodne a piekarniki do zabudowy pokryte są emalią easy to clean – to sprawia, że utrzymanie ich w czystości jest bajecznie proste.

Więcej na temat piekarników do zabudowy marki Lofra można dowiedzieć się pod adresem Lofra.pl.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.