Kiedy warto się zdecydować na lodówkę dwudrzwiową?

Mężczyzna zaglądający do lodówki side by side

​Oprócz klasycznych modeli lodówek dostępnych na rynku od dziesięcioleci dużą popularnością cieszą się lodówki side by side. Sprawdź, czym podbiły serca użytkowników, i zastanów się, czy lodówka dwudrzwiowa będzie dobrym rozwiązaniem do Twojego domu.

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie są cechy lodówki side by side,
  • jaka jest najlepsza lodówka side by side,

Twoja rodzina się powiększyła, a wraz z nią – Wasze wymagania dotyczące przestrzeni? W szafach przestały się mieścić ubrania, a w lodówce produkty spożywcze? A może dysponujesz kuchnią o dużej powierzchni i chcesz jeszcze lepiej zorganizować dostępną przestrzeń? Bez względu na swoje motywacje sprawdź, jak dużo możesz zyskać dzięki przestronnej lodówce dwudrzwiowej.

Lodówka side by side – co sprawia, że są wyjątkowe?

Pierwszą cechą, która rzuca się w oczy w przypadku lodówek dwudrzwiowych, są ich spore wymiary. Lodówka dwudrzwiowa jest zazwyczaj niemal dwukrotnie większa i bardziej pojemna od standardowych modeli. Przykładowo: klasyczne lodówki mają szerokość do 60 cm, wysokość ok. 120 cm i pojemność 150 l, a lodówki side by side osiągają imponujące 90 cm szerokości, 190 cm wysokości i ponad 600 l pojemności!

Aby łatwiej odnaleźć się we wnętrzu lodówki side by side, producenci wyposażyli je w dwoje lub więcej drzwi otwieranych od środka na zewnątrz niczym drzwi szafy. Dzięki temu po otwarciu obydwojga drzwi użytkownik może zobaczyć wnętrze lodówki w całej okazałości. Niektóre modele nowoczesnych lodówek łączą dwudrzwiową część chłodzącą z zamrażarką w formie wygodnych szuflad. Taki model nosi nazwę lodówki french door i pozwala się wygodnie dostać do produktów umieszczonych przy tylnej ściance zamrażarki.

W jakim zatem przypadku w Twoim domu sprawdzi się lodówka side by side? Wymieniamy przykładowe problemy, które pomoże Ci rozwiązać zakup tego modelu:

  • Masz problem ze zmieszczeniem wszystkich zakupów w lodówce – z lodówką dwudrzwiową pomieścisz jedzenie dla całej dużej rodziny, a także wszystkie dania przygotowane na święta lub rodzinne przyjęcia.
  • Nie możesz odnaleźć konkretnych produktów w lodówce – modele side by side zostały wyposażone w wygodne przegródki, szuflady i strefy o podziale intuicyjnym, takie jak szuflady na warzywa lub komora o obniżonej temperaturze do przechowywania mięsa i ryb.
  • Zamrażarka jest wypełniona lodem, a chłodziarka butelkami wody, przez co brakuje miejsca na inne produkty – duża powierzchnia lodówki side by side pozwala na pomieszczenie w niej przydatnych udogodnień, takich jak zbiornik na wodę z filtrem i automatyczny dozownik lodu.

Lodówka side by side – jaką wybrać?

Wybór lodówki side by side to jeszcze nie wszystko. Ważne jest także to, jakie funkcje posiada wybrany przez Ciebie model. Jeśli zadajesz sobie pytanie o to, jaka najlepsza lodówka side by side powinna się znaleźć w Twojej kuchni, zobacz, jakie technologie i udogodnienia zostały zastosowane w lodówkach Toshiba:

  • Dual inverter – przy tak dużych sprzętach jak lodówki dwudrzwiowe niezmiernie ważna jest stabilna, cicha i ekologiczna praca urządzenia. Dzięki wspólnemu działaniu wentylatora i sprężarki chłodzenie jest równomierne, a lodówka zużywa aż o 20% mniej energii elektrycznej.
  • Humidity control – nie wszystkie produkty spożywcze wymagają tej samej wilgotności powietrza, aby zachować świeżość na dłużej. W lodówkach Toshiba dysponujesz aż 3 różnymi poziomami wilgotności – aby Twoja żywność przedwcześnie nie obsychała ani nie pleśniała.
  • Plasma Pure – Twoja duża lodówka side by side oferuje Ci pokaźną przestrzeń, abyś nie musiał tak często robić zakupów. Dlatego tak ważne jest, aby produkty przechowywane w środku zachowały swoją świeżość najdłużej, jak się da. Technologia jonów dodatnich i ujemnych pomaga zneutralizować bakterie i nieświeże zapachy krążące w schłodzonym powietrzu – a to gwarancja przedłużonej świeżości!

Czy czujesz się już dobrze przygotowany do zakupu najlepszej lodówki dwudrzwiowej? Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o tego typu modelach, zajrzyj na stronę www.toshiba-lifestyle.com/pl. Dla nas każdy detal ma znaczenie!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.