Jak wybrać dobrą wyciskarkę?

Wyciskarka do soków to coś, co w obecnych czasach powinien mieć niemal każdy. A przynajmniej każdy kogo interesuje zdrowy styl życia i kto chce zmniejszyć ilość cukru w swojej codziennej diecie. Czy kiedykolwiek sprawdzałeś jaka jest ilość cukru w zwykłym soku kupowanym w sklepie? Jeśli nie to koniecznie sprawdź. Warto także sprawdzić ile soku jest w … soku, bo sok z koncentratu (tak jak jest napisane na większości soków) oznacza jedynie, że do załóżmy do dzbanka „soku” zostało wlana szklanka koncentratu, a reszta jest rozcieńczona wodą. Oczywiście możemy w sklepach i na mieście kupić już świeżo wyciskany sok z owoców, ale ceny tego rodzajów napojów nie są zachęcająco. O wiele taniej w dłuższej perspektywie czasu wyjdzie nam kupienie dobrej jakości wyciskarki do soków i kilo wybranych przez nas owoców. W ten sposób gwarantujemy sobie dobre zdrowie i piękną figurę każdego dnia!

Jaką moc wyciskarki do soków wybrać?
Jest to jeden z ważniejszych parametrów, które dobrze jest sprawdzić przed kupnem wyciskarki do soków. Generalnie wyciskarki do soków mają maksymalną moc 450 W, a najsłabszą od 100 W. Dokonując wyboru odpowiedniej dla nas wyciskarki do soków powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakich warzyw czy też owoców planujemy wyciskać soki. Jeśli zależy nam na sokach z warzyw twardych takich jak buraki, seler czy marchewka to warto zainwestować w sokowirówkę, której moc będzie wyższa niż te 150 W. Natomiast gdy interesuje nas jedynie wyciskanie z soków z miękkich owoców i warzyw to zdecydowanie wystarczająca będzie dla nas wyciskarka o mocy od 100 do 200 W.

Jakie są rodzaje wyciskarek do soków?
Przede wszystkim wyciskarki do soków możemy podzielić na te które zasilane są elektrycznie oraz te które możemy obsługiwać ręcznie. Jeśli chodzi o wyciskarki elektryczne to może podzielić je na wyciskarki do cytrusów oraz wyciskarki jedno i dwuślimakowe. Co do ręcznych wyciskarek to na pewno dużą ich zaletą jest to , że są wygodne, małe oraz lekkie więc możemy je wszędzie ze sobą zabrać. W związku z tym doskonale sprawdzą się u osób, które często podróżują i nie mają zbyt wiele miejsca w walizce. Minusem tego rodzaju wyciskarek jest to, że nadają się do wyciskania nie dużej ilości soku i wymagają naszej większej pracy fizycznej. 

Wyciskarki jedno i dwuślimakowe
Wyciskarki jednoślimakowe możemy kupić z ostrzami lub bez ostrzy, natomiast dwuślimakowe cechuje to, że posiadają dwa wałki. Jeśli chodzi o wyciskarki jednoślimakowe to zdecydowanie szybsze i bardziej skuteczne są te które posiadają w swoim wyposażeniu ostrze. Minusem jednak jest to, że sok jest pozbawiany wtedy części wartości odżywczych, które zostają zachowane przy użyciu wyciskarek bez ostrza. Co do wyciskarek dwuślimakowych to są one najbardziej efektowne i bardzo szybkie. Ich największym atutem jest to, że sok, który z nich otrzymujemy jest pełnowartościowy i nie traci po drodze żadnych wartości odżywczych.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.