Wielkanocne dekoracje do salonu

Wielkanoc w wielu domach jest okazją do zmiany nieco cięższych, zimowych dekoracji, na ozdoby lżejsze, wprowadzające do salonu powiew wiosny. Wykorzystajmy pierwsze wiosenne kwiaty i gałązki oraz najpopularniejsze motywy wielkanocne, aby stworzyć niepowtarzalną aranżację salonu na święta. 

Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Wcale nie musimy sięgać po niekonwencjonalne ozdoby, skomplikowane kompozycje i drogie przedmioty, aby zadbać o wielkanocny nastrój w salonie. Siła tkwi przede wszystkim w prostocie, w tym, co naturalne. Nie potrzebujemy artystycznego zacięcia, aby stworzyć dekoracje inspirowane naturą. Doskonale sprawdzi się wiklina i wszelkie wyroby wiklinowe np. koszyki, tace, donice. Można je ozdobić bukszpanem i kokardkami w pastelowych kolorach, aby uzyskać niepowtarzalną ozdobę. Do środka możemy wrzucić czekoladowe jajeczka czy zajączki. 

Podczas gdy Boże Narodzenie przynosi nam różnego rodzaju ozdoby i kompozycje z igliwia, Wielkanoc nie może się obejść bez palm wielkanocnych, które nie tylko są elementem kultu, ale również w wielu przypadkach małymi dziełami sztuki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własna palmę wielkanocną. To nic trudnego! Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc i wiosnę bez bazi. Kilka gałązek wrzuconych do wazonu zastąpi najpiękniejszy bukiet.

Bardzo naturalnie, a zarazem efektownie wyglądają wianki, gniazdka czy gałązki ułożone w wazonie i ozdobione wielkanocnymi symbolami. Królują oczywiście pisanki, ale nie brakuje również kurczaczków i zajączków. Przed nami ogromny wybór, jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonane są te ozdoby. Czekolada, drewno, papierowa wiklina, siano, filc i wiele innych… wyobraźnia naszych rodzimych rękodzielników nie ma granic. 

Domowe tekstylia w wielkanocnym stylu
Aranżację wnętrza można w łatwy sposób zmienić za pomocą domowych tekstyliów takich, jak zasłony, firanki, obrusy, bieżniki, serwetki, poduszki czy dywany. Delikatne, pastelowe barwy sprawdzą się najlepiej. Nic tak nie rozjaśni salonu, jak żółte czy jasnozielone zasłony. Na stole zagościć może tradycyjna serweta robiona na szydełku albo obrus z haftowanym wielkanocnym motywem. 


Pamiętajmy o zachowaniu umiaru. Zbyt dużo ozdób w salonie może stworzyć wrażenie chaosu i wcale nie wyglądać zbyt dobrze. Skupmy się raczej na tym, aby ozdoby były ze sobą spójne i wszystkie razem tworzyły harmonijną aranżację. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.