Wielkanocne dekoracje do salonu

Celebrowanie świąt wymaga odpowiedniej oprawy. Wielkanocne dekoracje mogą wnieść do naszego salonu powiew energii, budzącego się życia i radości. Wielkanoc może być równie magiczna, jak święta Bożego Narodzenia. Jej nieodłączną częścią jest nadchodząca wiosna. Wielkanocna aranżacja salonu może być, zatem bardziej uniwersalna. Jasne kolory, żywe rośliny, delikatne tkaniny… to wszystko po usunięciu elementów typowo wielkanocnych, będzie w dalszym ciągu tworzyło piękny wystrój wnętrza. 

Tkaniny, które stworzą wiosenne wnętrze
Wiosna to pora, w trakcie, której odrzucamy grube, ciężkie tekstylia w ciemnych kolorach. Obejmują one wystrój okien, a więc zasłony, firany i rolety, a także obrusy, serwetki i inne materiałowe dodatki. Do wielkanocnej dekoracji salonu wykorzystajmy tkaniny w jasnych, pastelowych barwach. Doskonale sprawdzą się żółcie, zielenie, biele, i beże. Bardzo popularny jest delikatny fiolet, a nawet róż lub turkus. Wiosennego charakteru dodadzą pomieszczeniu tkaniny z kwiatowymi motywami. „Wiosna kwitnie wkoło”. Powinna zakwitnąć również na otaczających nas tkaninach. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie tekstyliów z wszelkimi ludowymi motywami oraz tradycyjnych serwet i obrusów haftowanych lub robionych na szydełku. 

Wprowadź naturę do salonu
Nic tak nie ozdobi domu na Wielkanoc, jak żywe kwiaty, które o tej porze roku są szczególnie piękne. Tulipany, krokusy, żonkile, szafirki. Zarówno kwiaty cięte, jak i w doniczkach ożywią każde wnętrze. Nie zapominajmy również o prawdziwym symbolu wiosny, czyli baziach. W wazonach możemy poukładać zwykłe gałązki puszczające pierwsze pąki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozawieszać na nich ozdobne pisanki czy zawiązać kokardki z kolorowej wstążki. To bardzo proste, a jednocześnie efektowne rozwiązanie. Koniecznie zawczasu zasiejmy rzeżuchę. Jej drobne listki mogą stanowić fantastyczną dekorację. 

Motywy wielkanocne
W sklepach nie brakuje drobnych ozdób z motywami wielkanocnymi. W naszych mieszkaniach królują w tym czasie baranki, króliczki, kurczaczki. Jako dekorację można wykorzystać również rzeczy z wikliny, nie tylko koszyki, ale również inne plecione z niej ozdoby. Nie może zabraknąć także ciekawie ozdobionych jajek. Wystarczy zafarbować je specjalnymi barwnikami do jajek, aby same w sobie stanowiły niezwykłą ozdobę. 

Pamiętajmy o tym, że niektóre z ozdób możemy wykonać samodzielnie. W Internecie znajdziemy mnóstwo tutoriali dotyczących wykonywania dekoracji DIY. Własnoręcznie stworzone ozdoby mogą dać nam ogromną satysfakcję. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.