Jaki obraz do salonu? Czy obraz musi pasować do stylu aranżacji?

Obraz potrafi odmienić wnętrze, nadać mu innego charakteru oraz wzbogacić stylistkę pomieszczenia. Warto dobierać obrazy do aranżacji, ale dobrze jest też kierować się własnym gustem. Ten artykuł podpowie ci jak wybrać obraz do salonu, by dopasować go do wnętrza.

Czym kierować się wybierając obraz do salonu?

Sztuka to bardzo rozległe pojęcie, a obecnie obrazy różnią się od tych klasycznych. Od momentu kiedy sztuka współczesna zaczęła łączyć różne kierunki malarstwa i różne techniki, coraz trudniej, nam użytkownikom, odnaleźć się w świecie malarstwa. Zawsze jednak warto szukać inspiracji na stronach, które prezentują obrazy, a do takich należy www.homebook.pl/produkty/obrazy, gdzie masz możliwość przejrzenia wielu dzieł artystycznych. Naturalnie, wybór jest tu związany z kwestią gustu, jednak im więcej oglądasz, tym bardziej zapoznajesz się ze sztuką i nabierasz artystycznego smaku. A ten przy wyborze obrazu do salonu jest konieczny.
 

Salon w stylu rustykalnym – jaki obraz wybrać?

Lubisz styl rustykalny, stawiasz więc na drewniane meble i ręcznie robione tekstylia, jednak wciąż brakuje ci obrazu, który nadałby wnętrzu charakteru. Aranżacja salonu w stylu rustykalnym wymaga, by dzieło, które zawiśnie na ścianie nawiązywało tematyką do sielskich krajobrazów i wiejskich obyczajów. Możesz zdecydować się na obraz przedstawiający sceny polowań w kolorach złota, zgaszonej zieleni i brązu.

Jaki obraz sprawdzi się w salonie nowoczesnym?

Tutaj zdecydowanie warto postawić na modne motywy urbanistyczne – miasto widziane z różnych kierunków (w tym z lotu ptaka). To zdecydowanie jeden z bardziej cenionych tematów, który sprawdzi się nie tylko we wnętrzu nowoczesnym, ale także minimalistycznym. Jeśli twój salon jest wyposażony w futurystyczne meble i cechuje go oryginalna kolorystyka, wybierz stonowany obraz. Przełamiesz nim nie tylko jaskrawe barwy ścian, ale stanie się on elementem nadającym całości harmonii. W nowoczesnym salonie z pewnością sprawdzi się portret w stylu kubistycznym lub po prostu dzieło przedstawiające figury geometryczne w ciekawym ujęciu.

Salon klasyczny – jaki obraz będzie pasował najlepiej?

Wnętrza klasyczne, także te glamour, już same w sobie są bardzo harmonijne. Warto więc szukać takiego rozwiązania, które nie zaburzy ich równowagi. W tym wypadku najlepiej postaw na ręcznie malowane obrazy, a wydruki pozostaw innym stylom aranżacyjnym. Dobrze sprawdzi się tu martwa natura, sceny z życia dawnej szlachty czy pejzaże. Ten rodzaj wnętrza nie toleruje kontrastów, dlatego obraz do salonu wybierz na zasadzie kompatybilności kolorystycznej – najlepiej by był utrzymany w tonacji zbliżonej do koloru ścian i mebli.

   

W którym miejscu salonu powiesić obraz?

Obraz powieszony nad komodą będzie doskonale współgrał z innego rodzaju bibelotami obecnymi w pomieszczeniu. To miejsce zagwarantuje także, że dzieło będzie przyciągało i skupiało uwagę. Obraz powieszony nad sofą pozwoli zrelaksować się domownikom, którzy na niej wypoczywają. Z kolei dzieło umieszczone nad stołem przyciągnie wzrok i być może stanie się centralną ozdobą salonu. Wybór miejsca naturalnie zależy od Twoich upodobań i tematyki obrazu – we wnętrzu rustykalnym scena z polowania umieszczona nad stołem doskonale dopełni charakter pomieszczenia.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.