Co zrobić z roślinami i kwiatami, których już nie potrzebujemy?

podpisane rośliny do oddania

Kwiaty i rośliny często wypełniają nasze domy i mieszkania, jednak często zdarza się, że dla niektórych z nich zaczyna brakować tam miejsca. Co zrobić w takim przypadku, gdy musimy pozbyć się roślin albo kwiatów?

Punkt Adopcji Roślin

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto poszukać Punku Adopcji Roślin. Jeden z nich znajduje się w podwarszawskiej galerii handlowej, w Galerii Łomianki. To właśnie tutaj mieszkańcy Łomianek i Warszawy często zostawiają swoje rośliny i kwiaty, których nie mogą dalej posiadać. Jest to opcja idealna, ponieważ Punkt często jest odwiedzany przez osoby, które z chęcią pozostawione rośliny przygarniają. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze rośliny szybko znajdą swojego nowego właściciela.

Inną opcją jest samodzielne poszukiwanie kogoś, kto przygarnie roślinę – ogłoszenia na FB czy odnalezienie specjalnych grup jest opcją, jednak pamiętajmy, że wymaga to czasu a dodatkowo, samo odebranie rośliny może być możliwe dopiero za kilka dni. Nie obejdzie się również bez ustalania terminów czy zapraszaniem kogoś do swojego domu. Jest to jednak dobre wyjście, jeżeli w naszej okolicy nie ma żadnego Punktu Adopcji Roślin.

Nie zalecamy pozostawiania kwiatów w innych miejscach, jak okolice śmietników, z nadzieją, że ktoś je weźmie. Często rośliny tam marnieją, a nikt nie chce ich brać właśnie z tego względu, że są pozostawione w tak mało przyjemnym miejscu.

Kiedy oddajemy rośliny czy kwiaty do punktów adopcji?

Powodów jest naprawdę wiele, i zaliczają się do nich:

- alergie domowników,

- niszczenie roślin przez zwierzęta lub dzieci,

- zmiana mieszkania/domu na mniejszy,

- pojawia się nowego członka rodziny,

- przeprowadzka w inną część Polski,

- brak możliwości opiekowania się rośliną,

- brak miejsca na roślinę,

- zbytni rozrost rośliny,

- marnienie/usychanie rośliny.

Jak widać, powodów jest bardzo wiele. Nic więc dziwnego, że punkty adopcji roślin zyskują na popularności z roku na rok, co przekłada się na to, że można znaleźć w nich coraz większą ilość darmowych roślin!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.