Sucha zabudowa a korzyści dla inwestycji deweloperskich

Mianem suchej zabudowy określa się wszystkie metody wykończenia wnętrz, które nie wymagają użycia wody, a więc montowane są mechanicznie lub za pomocą kleju. Budowa nowych budynków mieszkalnych wiąże się z dużą ilością czasu, pieniędzy, materiałów, a także nakładów pracy. Sucha zabudowa jest tym, co w znacznym stopniu ogranicza koszty, a także pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów przy mniejszym nakładzie pracy. Dlaczego?

Wszechstronność i elastyczność 

Wszechstronność suchej zabudowy jest bezkonkurencyjna. Dobrym przykładem są płyty gipsowo-kartonowe, które można stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych bez specjalnych wymagań dotyczących ogniochronności, odporności na wilgoć, czy też uderzenia. Można je stosować także w pomieszczeniach narażonych na działanie wody i pary wodnej (np. w łazienkach) a także w konstrukcjach ścian i sufitów, gdzie stawiane są wymagania dotyczące ochrony przed ogniem. Aby ściana czy sufit spełniały określone wymagania należy zastosować właściwy typ płyty, konstrukcji nośnej oraz odpowiednie akcesoria.  

Ściany i sufity zbudowane w systemie suchej zabudowy łatwo modyfikować, nawet już po wzniesieniu konstrukcji nośnej.  

Duże pole manewru, jakie pozostawia sucha zabudowa, to także możliwość szybszego reagowania na sytuacje kryzysowe lub utrudnienia pojawiające się już w trakcie realizacji projektu. Demontaż wszystkich elementów konstrukcji lub dostosowywanie ich do pożądanego stanu jest o wiele prostszy, niż w przypadku tradycyjnych materiałów i metod budowania. 

Więcej o zaletach suchej zabudowy w sektorze mieszkalnym można przeczytać na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/sucha-zabudowa-w-budownictwie-wielomieszkaniowym.  

Oszczędności w różnych obszarach 

Ograniczanie kosztów często wiąże się z niższą jakością wykonania. Jednak budownictwo szkieletowe pozwala na oszczędności przy jednoczesnej dbałości o jak najlepszy poziom prac. Niemałe znaczenie ma tutaj fakt, że przygotowanie powierzchni pod suchą zabudowę jest nie tylko o wiele szybsze, ale również mniej skomplikowane. Na każdym etapie budowy zyskuje się od kilku tygodni, a nawet i miesięcy w porównaniu z tradycyjnym budownictwem.  

Korzyści dla mieszkańców i otoczenia  

Powstawanie nowych osiedli z wykorzystaniem suchej zabudowy jest mniej uciążliwe dla otoczenia z uwagi na to, że generuje mniej odpadów. Zyskuje na tym nie tylko środowisko naturalne, ale również mieszkańcy. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.