Feng shui – nasz poradnik podczas urządzania domu

Jeśli interesujemy się kulturą Chin, możemy wcielić jej namiastkę do naszego domu. Co prawda Feng shui jest w ostatnio bardzo popularną filozofią niezależnie od zainteresowań, w ostatnich trendach widać wyraźny ukłon ku tej filozofii, niezależnie od wierzeń i zainteresowań. Ale warto, z ciekawości lub nawet, na wszelki wypadek zapoznać się z jego podstawowymi zasadami by móc świadomie podejmować każdą decyzję związaną z wyposażeniem, meblowaniem i całą aranżacją naszego lokum.

Psychologia przestrzeni, bo tak niektórzy nazywają feng shui opiera się na kilku podstawowych zasad, które mogą być rozwijane i łącze w różne kombinację. Te zasady to: porządek, czystość i estetyka, dobre zagospodarowanie przestrzeni, budowa z materiałów naturalnych, wypełnianie przestrzeni słońcem, zaaranżowanie przestronnej strefy wejścia do domu, zacisznej sypialni, zachęcającej do gotowania kuchni, bo każde pomieszczenie ma swój cel, a my powinniśmy pomóc mu go realizować właśnie dzięki rozmieszczeniu, umeblowaniu i kolorom.

I dalej: powinnyśmy zadbać o tak zwane serce domu, czyli miejsce gdzie gromadzi się cała rodzina, zaaranżować ukrytą toaletę oraz przestrzeń dla człowieka, bo aranżując wnętrza, nie wolno zapominać o tych, którzy będą w niej żyli, a więc najpierw trzeba stworzyć miejsce dla ludzi, potem dla całej reszty. Zasady te wydają się bardzo trywialne. Bo są, proste i logiczne. Wszystkie te porady składają się na to aby żyło się nam lepiej i wygodniej. Oczywiście, będąc fanatykiem, doszukamy się wielu drobnostek, które mogą być uciążliwe przy aranżacji wnętrz. Jednak żadna skrajność nie jest dobra i należy we wszystkim zachować przede wszystkim umiar i czerpać to co dla nas najlepsze.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.