Panele czy parkiet drewniany?

Kiedy planujemy generalny remont włącznie z wymianą podłóg w domu to przed nami stoi naprawdę spore wyzwanie. Najgorzej jest kiedy pragniemy całkowitej odmiany naszego dotychczasowego wystroju, ale nie możemy się zdecydować na nic konkretnego. Oczywiście nie można się dziwić, bowiem przy obecnym wyborze materiałów wykończeniowych niemal każdy ma większe czy mniejsze problemy decyzyjne.

Jeżeli postanowiliśmy choć tyle, że przykładowo w salonie chcemy położyć albo panele podłogowe albo też parkiet drewniany, bo nie chcemy wykładziny czy dywanu (a tym bardziej płytek ceramicznych) to i tak ławo nie jest. Zarówno panele jak i parkiet mają swoje plusy i minusy. Dlatego też warto sobie na spokojnie wszystko przemyśleć, ustalić wszystkie "za" i "przeciw" każdej z opcji.

Bez dwóch zdań panele są rozwiązaniem tańszym i jeśli tylko zainwestujemy w dobrej jakości panele mogą również być trwałe i piękne. Niemniej parkiet z prawdziwego zdarzenia czyli porządny parkiet drewniany ma w sobie absolutnie niepowtarzalny urok, którego w panelach na próżno nam szukać. Z tym, że rzecz jasna parkiet z drewna jest inwestycją dość kosztowną. Jeśli planujemy, że położonej teraz podłogi nie będziemy zmieniać przez dłuższy czas, nie zamierzamy się też nigdzie przeprowadzać to być może parkiet jest dobrym rozwiązaniem, zapewniającym nam wygodę na lata. Jeśli zaś wiemy, że ma to być rozwiązanie tymczasowe albo po prostu nie mamy zbyt wielu pieniędzy, a nie chcemy tonąć w kredytach to oczywiście wtedy powinniśmy wybrać panele.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.