Urządzanie salonu - wygoda i funkcjonalność przede wszystkim!

Nie da się ukryć tego, że takie miejsce jak salon czy inaczej mówiąc pokój dzienny to miejsce w naszym domu bardzo ważne. Prawda bowiem jest taka, że to właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy dużo czasu w ciągu dnia (o wiele więcej niż w łazience czy sypialni) i to tu zapraszamy naszych gości. W związku z tym niezwykle ważne jest to, aby salon był właściwie urządzony. To co jest najważniejsze, to to aby był on zarówno funkcjonalny, wygodny i aby cieszył nas swoim wyglądem.

Pomimo tego, iż jest to pewnego rodzaju pomieszczenie "reprezentacyjne" w naszym domu czy mieszkaniu to jednak mnie powinniśmy salonu urządzać dla gości, ale w taki sposób, żeby to przede wszystkim nam było tam wygodnie. W końcu goście odwiedzą nas tylko na chwilę, a my będziemy tam przebywać cały czas. Pewne trudności może nam sprawić urządzanie salonu, jeśli jednocześnie pełni on także rolę naszej sypialni. Jest to zjawisko dość częste zwłaszcza w małych mieszkaniach, ale nie jest niemożliwe, aby i w takim wypadku stworzyć coś naprawdę godnego uwagi. Z resztą coraz to częściej nawet w przestronnych domach prywatnych pojawia się salon z otwartą kuchnią i jadalnią. Teoretycznie w jakiś sposób zaznaczamy "odrębność" owych pomieszczeń, ale oczywiście trzeba umieć to zrobić, aby efekt końcowy był korzystny.

Jak zatem urządzić salon i czym się kierować? Po pierwsze musimy dobrze zastanowić się czym jest dla nas salon i jaką rolę będzie spełniał w naszym domowym, codziennym funkcjonowaniu. Jeśli lubimy relaksować się przy muzyce czy w czasie oglądania filmów to oczywiście w salonie nie powinno zabraknąć dużego telewizora (możemy go powiesić na ścianie jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże - oszczędzimy trochę miejsca i pieniędzy, bo nie będziemy musieli inwestować w szafkę pod telewizor) a także dobrego sprzętu grającego. Ważny jest także wygodny komplet wypoczynkowy oraz stolik kawowy - naturalnie wszystko musi ładnie zgrywać się ze sobą.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.