Czym charakteryzuje się tapeta winylowa?

Każdy kto miał kiedyś, dawno temu tapetę choć jeden raz zapewne czas ten wspomina niezbyt dobrze. I nie można się temu dziwić, bo rzeczywiście zwykłe tapety papierowe, bo tylko takie dawniej były dostępne nie są ani zbyt estetyczne, ani trwałe, funkcjonalne ani też szczególnie łatwe w położeniu. Nie dość, że ich położenie może nastręczać wielu trudności, bowiem taką tapetę należy wysmarować klejem a do tego w trakcie nakładania może się ona potargać to dodatkowo ich ściąganie ze ściany również nie należy do spraw najprzyjemniejszych. Taka zwykła tapeta wraz z klejem zostaje na ścianie, trzeba ją namaczać, drapać szpachlami i ogólnie zajmuje to wiele czasu.

Zupełnie inaczej zaś jest w przypadku tapety winylowej (zwłaszcza na podkładzie z flizeliny). Taka tapeta po pierwsze jest naprawdę trwała i elastyczna, zatem raczej nie ma możliwości, by w trakcie nakładania przez przypadek potargać ją - nawet gdybyśmy chcieli zrobić to celowo musielibyśmy się nieco "nakombinować". Co więcej tapeta winylowa nie wymaga nakładania na nią kleju, bo klej ów wystarczy rozprowadzić na ścianie. W związku z tym kładzenie tej tapety jest dość szybkie, przyjemne i nie wymaga szczególnych umiejętności. Po jej nałożeniu oczywiście należy dobrze docisnąć ją pędzlem czy wałkiem do tapet.

Tapeta winylowa bardzo dobrze kryje pewne nierówności ściany zatem nie trzeba się przejmować, jeśli nasza ściana nie jest idealnie gładka i równa. Jeśli zaś chodzi o usuwanie tapety winylowej na flizelinie to jest to czynność niemal dziecinnie prosta, z racji tego, że schodzi ona ze ściany całymi pasmami, nie rozrywa się, a na ścianie nie pozostają żadne resztki ani tapety, ani kleju.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

https://www.lampy-ogrodowe.pl/

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.